Pomysł na weekend
access_time 2022-08-03 16:00:00
Nie masz żadnych planów na weekend? Zastanawiasz się, co ciekawego dzieje się w mieście i okolicach? Przygotowaliśmy dla Ciebie przegląd nadchodzących imprez i wydarzeń.

Piątek:

 • Pierwszy przed nowym sezonem sparing piłkarzy ręcznych Grupy Azoty Unii Tarnów. W rozpoczynającym się o godz. 17 spotkaniu, tarnowianie zmierzą się ze słowackim Tatranem Preszów. Hala Arena Jaskółka, godz. 17. Wstęp wolny.
 • VI Międzynarodowy Festiwal Ambasador Tarnowa Maestro Krystian Tkaczewski i jego Goście. Koncert uczestników z Belgii, USA, Chin, Japonii, Szwecji, Norwegii, z towarzyszeniem Tarnowskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Masahi Katayamy z Japonii. Sala koncertowa Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie, godz. 18. Wstęp wolny.
 • Tarnowskie Kino Plenerowe na terenie Centrum Wypoczynku i Rekreacji „Kantoria”. Jak mówi znane powiedzenie - do trzech razy sztuka. Po dwóch nieudanych próbach zorganizowania wieczoru dla par pn. "You touch my tralalala", prognozy pogody wreszcie okazały się łaskawe i romantyczne pokazy pod chmurką zaplanowano na piątek. Przewidziano dwa seanse: „La la land” i „Love Rosie”. Impreza rozpocznie się o godzinie 19.30 od konkursów z nagrodami. Start filmu zależny jest od zachodu słońca. Przewiduje się, że zostanie wyświetlony o godzinie 20.30. Na seanse warto zabrać ze sobą leżaki, maty albo koce.

Sobota:

 • Turnieje szachowe dla dzieci i młodzieży, Amfiteatr Letni, początek godz. 10. Nie ma zapisów, przyjść może każde dziecko.
 • Inauguracja sezonu 2022/2023 w trzeciej lidze piłki nożnej. Unia Tarnów zmierzy się u siebie z Sokołem Sieniawa. Stadion TOSIR przy ul. Piłsudskiego, godz. 14. Wstęp wolny.
 • VI Międzynarodowy Festiwal Wina Tuchovinifest. Na tuchowskim rynku zaprezentuje się prawie 20 wystawców winiarskich; będą też stoiska z serami, wędlinami, miodami i tradycyjnymi chlebami, potrawy regionalne prezentowane przez koła gospodyń wiejskich i stowarzyszenia. Nie zabraknie też koncertów. Festiwal połączony będzie z XXI Międzynarodowym Spotkaniem Miast Bliźniaczych oraz V Festiwalem Stowarzyszeń i Organizacji Non Profit. Początek godz. 14.
 • Festiwal Produktów Lokalnych „Swojskie Dzieła” w Ispie, w gminie Wojnicz. Kilkudziesięciu wystawców z terenu powiatu tarnowskiego zaprezentuje swoje wyroby i pochwalili się tym, co najlepsze w regionie. Na stoiskach królować będą sery, chleby, wina, przetwory, a także wyroby ceramiczne i różnego rodzaju rękodzieło artystyczne. Wydarzeniu towarzyszyć będzie „Powiatowy Turniej Sołectw”, w którym reprezentanci gmin z całego powiatu tarnowskiego będą ze sobą rywalizować w konkurencjach sportowych o miano najlepszego. Przewidziano także występy muzyczne. Na festiwalowej scenie pojawią się zespół ludowy „Biskupianie” (godz. 18) oraz gwiazda wieczoru zespół Lachersi (godz. 19). Imprezę zakończy potańcówka do białego rana. Boisko sportowe w Ispie, początek godz. 16. Wstęp wolny.
 • VI Międzynarodowy Festiwal Ambasador Tarnowa Maestro Krystian Tkaczewski i jego Goście. Koncert uczestników z Albanii, Belgii, Japonii, Rumunii, USA, Polski, Kanady. Sala koncertowa Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie, godz. 18. Wstęp wolny.
 • Koncerty finałowe Letniej Akademii Muzyki w ramach festiwalu Emanacje. Dwór Ignacego Jana Paderewskiego w Kąśnej Dolnej, godz. 18. Wstęp wolny, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja.

Niedziela:

 • Mobilny plac zabaw w ogrodzie sensorycznym w parku Strzeleckim, czyli okazja do zabaw z dużymi piankowymi klockami, godz. 10-12. Wstęp wolny. W razie niepogody zajęcia mogą zostać odwołane.
 • Drugi i ostatni dzień VI Międzynarodowego Festiwalu Wina Tuchovinifest. Rynek w Tuchowie, początek godz. 14.
 • Dni Żabna. W programie m.in. animacje dla dzieci, wesołe miasteczko, pokazy tańca towarzyskiego, stoiska z regionalnymi potrawami i koncerty - o godz. 18 wystąpi Studio Accantus, o godz. 19.30 Krzysztof K.A.S.A. Kasowski, a o 21 gwiazda wieczoru, czyli zespół Kombii. Plac przy hali sportowej w Żabnie, początek imprezy godz. 15. Wstęp wolny.
 • Spacerek po żydowskim Tarnowie. Bezpłatna, trwająca około dwóch godzin, wycieczka rozpocznie się o godz. 16. Poprowadzi ją Andrzej Rola. Zbiórka wszystkich zainteresowanych przed Tarnowskim Centrum Informacji na Rynku 7.
 • Mobilny plac zabaw w Centrum Wypoczynku i Rekreacji „Kantoria”. Od godz. 16 do 18 na dzieci będą czekać duże klocki i puzzle piankowe. Opiekę oraz mnóstwo pomysłów na zabawę będą zapewniać profesjonalni animatorzy. W przypadku niepogody, zabawa zostanie przeniesiona na najbliższy możliwy termin.
 • "Klasyka w Parku, w Ogrodzie Sensorycznym". Pierwszy z cyklu czterech kameralnych koncertów muzyki klasycznej, podczas których zagrają absolwenci i nauczyciele Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie. Na inaugurację zaprezentuje się zespół Amirova Trio. Początek godz. 17. Wstęp wolny.
 • Trzeci koncert z wakacyjnego cyklu „Klasyka na miejscu”. Tym razem wystąpi duet akordeonowy AccoCreationStage Duo, który tworzą Paweł Kusion i Łukasz Cebula. Amfiteatr Letni, godz. 17. Wstęp wolny.
 • VI Międzynarodowy Festiwal Ambasador Tarnowa Maestro Krystian Tkaczewski i jego Goście. Koncert uczestników z Polski, Albanii, USA, Chin, Japonii, Rumunii, Kanady, z towarzyszeniem Tarnowskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Masahi Katayamy z Japonii. Sala koncertowa Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie, godz. 18. Wstęp wolny.
 • Zlepy literackie, czyli kabaret literacki pełen satyrycznych tekstów i nastrojowej muzyki. Wieczór z cyklu „Niech to zostanie między nami” rozpocznie się w siedzibie Najmniejszej Sceny Świata przy Rynku 9/5 w Tarnowie o godz. 20. Wystąpią: Aleksandra Kurek, Emilia Baczyńska, Kacper Rokosz, Dawid Mik, przy pianinie zasiądzie Filip Kot. Bilety 20-40 zł.
 • "Filmowe lato" w Kinie Marzenie. Tym razem do obejrzenia będzie brytyjska komedia „Książę” w reżyserii Rogera Michella. Początek seansu godz. 18. Bilety 14,99 zł.
 • Letnia potańcówka, tarnowski rynek, godz. 19.
 • Festiwal Emanacje w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Recital jazzowego skrzypka Mateusza Smoczyńskiego - zwycięzcy konkursu Zbigniewa Seiferta i współzałożyciela głośnej formacji Atom String Quartet. Sala Koncertowa w Lusławicach, godz. 19. Bilety od 15 zł.

ac / fot. archiwum

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821