Internet dla graczy – na co zwrócić uwagę?
access_time 2022-08-04 12:00:00
Świat gamingu staje się już nie tylko rozrywką, ale też przybierającą na sile przestrzenią biznesową. Żeby dotrzymać tempa konkurencji, gracze muszą nie tylko wykazać się szczególnymi zdolnościami, ale też dysponować najwyższej klasy sprzętem i łączem internetowym. Zobacz, jakie wymogi powinien spełniać internet dla gracza.

Prędkość pobierania to dopiero początek

Przeglądając oferty dostawców internetu nieraz natkniemy się na przyciągające uwagę wartości określane jako przepustowość danych. Warto jednak mieć na uwadze, że w znacznej większości przypadków operatorzy informują nas jedynie o maksymalnej prędkości pobierania plików.

Choć wartość ta może mieć znaczenie dla przeciętnego użytkownika internetu, korzystającego z sieci do oglądania seriali i serfowania po stronach internetowych, dla gracza prędkość wysyłania danych ma kluczowe znaczenie. To właśnie upload decyduje o tym, jak szybko serwer gry sieciowej przetworzy nasze działania w akcję widoczną na ekranie innych graczy.
 

Łącze stworzone dla graczy

Optymalne wyniki w grach online zapewni nam tylko łącze symetryczne, którego cechą charakterystyczną jest fakt, że prędkość wysyłania danych jest taka sama jak ta z którą możemy je pobierać. Poszukując odpowiedniej usługi dla siebie warto zainteresować się usługodawcami wychodzącymi z dedykowaną ofertą internetu dla graczy. W ten sposób zyskujemy pewność, że usługa została dostosowana ściśle pod kątem naszych potrzeb.

Łącze symetryczne o wysokiej przepustowości jest usługą, która pozwoli ci osiągnąć ping nieprzekraczający 15 ms. Uzupełniając dobre łącze internetowe o wysokiej klasy komputer z dobrą kartą sieciową zagwarantujesz sobie, że Twoje osiągi w grach online będą zależały tylko od Twoich umiejętności, nie zaś ograniczeń wynikających z czynników zewnętrznych. Jeżeli myślisz o gamingu na poważnie, warto zapewnić sobie jak najlepsze warunki do treningu już na samym starcie. Zobacz, jakie możliwości w tym aspekcie daje Ci internet Kraków.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821