Zmiany w strefie płatnego parkowania w Tarnowie. Od poniedziałku płacimy do godziny 17
access_time 2022-07-31 22:38:00
Od 1 sierpnia wydłużą się godziny obwiązywania strefy płatnego parkowania w centrum Tarnowa.

Od 1 sierpnia o godzinę wydłuży się czas funkcjonowania płatnej strefy parkowania w centrum miasta. Postój w strefie będzie płatny od godz. 9 do 17, a nie jak do tej pory do godz. 16.

Z analiz przeprowadzonych przez urzędników wynika, że po godzinie 16 rotacja samochodów na obszarze objętym strefą jest niewielka, a osoby posiadające abonament mieszkańca, po powrocie z pracy nie mogły znaleźć miejsca do pozostawienia swojego pojazdu. Wprowadzone regulacje mają to zmienić.

Uchwała w tej sprawie została przyjęta przez radnych pod koniec czerwca. Głosowało za nią 11 radnych z klubów NMT i KO (Barwacz, Danielewicz, Górnikiewicz, Janas, Kajpus, Klepacka, Kwaśny, Stepek, Wardzała, Żak, Żmuda). Przeciw byli radni PiS (Biedroń, Gancarz, Klimek, Koprowska, Korczak, Sajdak, Świtalska, Wójcik, Żurowska) oraz Marek Ciesielczyk.

Radni zgodzili się również na wprowadzenie nieodpłatnego parkowania przez godzinę dla klientów urzędów zlokalizowanych przy Alei Solidarności. Od poniedziałku bezpłatna godzina będzie obowiązywać na parkingu przy ulicy Słowackiego.

Przypomnijmy, za pierwszą godzinę parkowania w Tarnowie trzeba zapłacić 3.30 zł, za dwie już 7.20, trzy to koszt 11.80, a każda następna godzina to dodatkowe 3.30 zł. Z tytułu wydłużenia godzin płatnego parkowania, do miejskiej kasy wpłynie dodatkowo ok. 180 tys. zł.

ac / fot. archiwum

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821