„Galicyjski Tarnów” – Tarnowskie Centrum Informacji zaprasza na kolejny spacerek tematyczny
access_time 2022-07-27 12:28:00
Czy wiesz jak wyglądało życie codzienne i towarzyskie w XIX wieku? Znasz historię placów Kazimierza Wielkiego i Jana III Sobieskiego? Czy wiesz kto budował w XIX w. Tarnów?

O tym dowiesz się już w najbliższą niedzielę, 31 lipca. Wówczas odbędzie się piąty podczas tegorocznych wakacji, spacer tematyczny po Tarnowie. Tym razem zwiedzający udadzą się w podróż po galicyjskim Tarnowie.

Bezpłatna, trwająca około dwóch godzin, wycieczka rozpocznie się o godz. 16, a poprowadzi ją przewodnik Dorota Lewicka. Zbiórka wszystkich zainteresowanych przed Tarnowskim Centrum Informacji na Rynku 7.

Tarnowskie Centrum Informacji przypomnia, że od 1 lipca do 31 sierpnia, mieszkańcy naszego miasta oraz odwiedzający go turyści mogą codziennie brać udział w bezpłatnych spacerkach po Tarnowie. Bezpłatne zwiedzanie z przewodnikiem rozpoczyna się o godz. 12 przed siedzibą TCI (Rynek 7). W ramach akcji zwiedzać można także tarnowską katedrę, Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach, Czchów, Iwkową, Ryglice oraz Zalipie. Szczegółowe informacje dostępne tutaj

Warto dodać, że możliwa jest obecność na spacerkach tłumacza języka migowego. Potrzebę taką należy zgłosić kilka dni wcześniej: osobiście – Tarnowskie Centrum Informacji, Rynek 7, 33-100 Tarnów, telefonicznie – 14 688 90 90, sms – 698 633 421, faksem – 14 688 90 92, przez Messenger tutaj

Na tegoroczną edycję Spacerków po Tarnowie i regionie, Tarnowska Organizacja Turystyczna zaprasza wspólnie z Tarnowskim Centrum Informacji. Projekt współfinansowany z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach konkursu „Małopolska Gościnna”.

 

źródło: TCI / fot. Krzysztof Gzyl

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821