Tragedia na terenie oczyszczalni ścieków w Miechowicach Wielkich. Nie żyje dwóch mężczyzn [AKTUALIZACJA]
access_time 2022-07-21 09:44:00
Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności śmierci dwóch mężczyzn - pracowników oczyszczalni ścieków w Miechowicach Wielkich (gm. Wietrzychowice), których ciała znaleziono w betonowym zbiorniku z szambem.

Do dramatu doszło w środę w godzinach popołudniowych. Dwóch 51-letnich mężczyzn nie wróciło z pracy do domu. Zaniepokojona rodzina, nie mogąc się do nich dodzwonić, pojechała na teren oczyszczalni ścieków w Miechowicach Wielkich, gdzie pracowali. - Przy zakładzie stały ich samochody, były też narzędzia, których używali. W trakcie poszukiwań w betonowym, około 10-metrowym zbiorniku znaleziono ich ciała - mówi asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Trwa wyjaśnianie tragedii. Według wstępnych informacji najprawdopodobniej doszło do wypadku. Okoliczności i przyczyny śmierci mężczyzn bada policja pod nadzorem prokuratury. Ciała zostały zabezpieczone do sekcji zwłok.

Tymczasem w gminie Wietrzychowice trwa żałoba. Jak poinformowały tamtejsze władze samorządowe, tragicznie zmarli mężczyźni byli pracownikami Zakładu Eksploatacji Urządzeń Komunalnych i Wodociągów w Wietrzychowicach. Jeden z nich był ponadto przewodniczącym rady gminy Wietrzychowice, sołtysem wsi Pałuszyce i społecznikiem, drugi zaangażowanym strażakiem. "Pogrążonym w żałobie rodzinie oraz współpracownikom składamy wyrazy głębokiego współczucia. - wójt gminy Wietrzychowice Tomasz Banek, pracownicy Urzędu Gminy i jednostek podległych oraz Radni Gminy Wietrzychowice" - napisano na oficjalnej stronie internetowej urzędu, która na znak żałoby zmieniła kolor na czarno-biały.

ac / fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821