Drugi dzień mistrzostw Europy szczęśliwy dla polskich siatkarzy
access_time 2022-07-13 23:35:00
W środę, w hali sportowo-widowiskowej Arena Jaskółka Tarnów siatkarskie reprezentacje rywalizowały w drugim dniu mistrzostw Europy U22.

W pierwszym spotkaniu Holandia po bardzo zaciętym spotkaniu musiała uznać wyższość Turcji, ulegając po pięciosetowym pojedynku 2:3. W kolejnym meczu Austria prowadząc już 2:0 była bliska pokonania Francji, jednak po dwóch przegranych setach Francuzi odwrócili losy spotkania, doprowadzili do remisu i ostatecznie wygrali 3:2.

W trzecim spotkaniu faworyt nie zawiódł. Włosi pewnie i dość szybko pokonali drużynę Czarnogóry 3:0.

O godzinie 19.30 Arena Jaskółka Tarnów wypełniła się po brzegi kibicami dopingującymi Polskę. Biało-Czerwoni grali pod presją, wiedząc, że jeśli chcą awansować do najlepszej czwórki turnieju muszą wygrać z Serbią. Polacy dominowali od pierwszych minut spotkania i pomimo kilku trudniejszych momentów pewnie pokonali Serbów 3:0.

W czwartek, w ostatnim meczu fazy grupowej podopieczni trenera Daniela Plińskiego zmierzą się z Austrią.