Czterech pijanych zatrzymanych w ciągu jednego poranka. Rekordzistą okazał się zawodowy kierowca
access_time 2022-06-20 23:24:00
Tarnowska policja przeprowadziła kolejną odsłonę akcji „Trzeźwy poranek”. Wśród 1200 skontrolowanych, funkcjonariusze drogówki zatrzymali aż czterech kierujących, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu. Dwóch z nich odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, a dwóch za wykroczenie.

W poniedziałek 20 czerwca od wczesnych godzin porannych policjanci z tarnowskiej drogówki prowadzili kolejną kontrolę kierowców w ramach akcji „Trzeźwy poranek”. Tym razem na dwóch węzłach autostradowych: Tarnów-Centrum oraz Tarnów-Zachód. Funkcjonariusze przebadali 1200 kierujących. Okazało się, że czterech z nich wsiadło za kółko pod wpływem alkoholu. Dwóch z nich miało w wydychanym powietrzu ponad 0,5 promila alkoholu, co zgodnie z przepisami prawa jest przestępstwem, kolejnych dwóch wydmuchało pomiędzy 0,2, a 0,5 promila alkoholu, co stanowi wykroczenie.

- Niechlubnym rekordzistą dzisiejszego poranka okazał się zawodowy kierowca zestawu pojazdów, który w wydychanym powietrzu miał ponad 1 promil alkoholu - poinformował asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Policja przypomina, że jazda samochodem w stanie nietrzeźwości skutkuje utratą prawa jazdy, wysoką grzywną oraz karą pozbawienia wolności do 2 lat.

- Tego typu działania będą w dalszym ciągu prowadzone w Tarnowie oraz regionie tarnowskim. Liczymy na to, że kierowcy, którzy wsiadają za kierownicę swojego samochodu będą zachowywać się odpowiedzialnie i trzeźwo będą prowadzić swoje pojazdy - zapowiada rzecznik.

ac / fot. Policja

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821