Tarnów najatrakcyjniejszą miejscowością w Polsce w rankingu "Top Atrakcje 2022"
access_time 2022-06-20 12:52:00
"Top Atrakcje" to ranking najpiękniejszych atrakcji turystycznych w Polsce na dany rok, organizowany przez popularny portal i blog podróżniczy polskieszlaki.pl. W tym roku odbyła się już jedenasta edycja tego plebiscytu. Konkurs trwał od 6 do 19 czerwca. Turystyczne hity lata wybierali internauci, którzy mogli głosować raz dziennie na jedną atrakcję w każdej kategorii, przy czym nie była wymagana rejestracja. Po zakończeniu głosowania wyłoniono 8 najciekawszych atrakcji w Polsce, po jednej w poszczególnych kategoriach.
Tarnów triumfował w kategorii „Atrakcyjne miejscowości”. Na miasto pod Górą św. Marcina oddano 5664 głosów. Na drugim miejscu znalazła się Świdnica z 4766 głosami, a na trzecim Sandomierz, który uzyskał 299 głosów.
"Tarnów okrzyknięty Perłą Renesansu to przepiękne, zabytkowe miasto w województwie małopolskim, leżące 80 km na wschód od Krakowa, pomiędzy Bochnią i Dębicą, nad rzeką Białą i Dunajcem. Jest łatwo dostępne, bo leży pomiędzy autostradą A4 i drogą nr 94. Tarnów to również polski biegun ciepła, warto więc tu przyjechać, by zaznać pięknej pogody i pooglądać cudne, zadbane budowle architektoniczne! Właśnie poza Krakowem to tutaj ulokowało się najwięcej zabytków w całej Polsce południowej. Nie tylko renesansowe, ale to one głównie stanowią o niezaprzeczalnym uroku tarnowskiego Starego Miasta, któremu oprzeć się po prostu nie da! To urocze miasto ma też bardzo długą i bogatą historię, przeplataną wątkami i mniejszościami wielu europejskich narodów" - czytamy w opisie zwycięskiego miasta zamieszczonym na stronie organizatora.
W pozostałych kategoriach "Top Atrakcji" zwyciężyli:
- nowości i odkrycia - Funzeum w Gliwicach
- zamki i pałace - zamek w Niemodlinie
- parki rozrywki - Magiczne Ogrody w Janowcu
- muzea i skanseny - Miasteczko Galicyjskie w Nowym Sączu
- rekreacja rodzinna - Ogrody Kapias w Goczałkowicach-Zdroju
- przyrodnicze azyle - Narwiański Park Narodowy
- góry i szczyty - Sokolica
ac/ fot. archiwum UMT