Koszmarny wypadek na A4. Kierowca w ciężkim stanie
access_time 2022-06-20 09:36:00
Do groźnego wypadku doszło w nocy z piątku na sobotę na 505 km autostrady A4 w Zaczarniu koło Tarnowa. Kierowca skody zjechał z drogi, przebił ogrodzenie i uderzył w drzewo. Mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Zgłoszenie o zniszczonym samochodzie, znajdującym się poza autostradą w rejonie drogi technicznej w Zaczarniu, służby otrzymały, około godziny 3.15. Na miejsce skierowano straż pożarną, pogotowie ratunkowe i policję. - Po kilkudziesięciu minutach strażacy z Państwowej Straży Pożarnej odnaleźli w rejonie 505 km autostrady w Zaczarniu zniszczony samochód Skoda Superb. Za kierownicą siedział mężczyzna, z którym nie było kontaktu. Strażacy wyciągnęli go ze zniszczonego wraku samochodu i udzielali pierwszej pomocy do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego. Ratownicy przewieźli rannego do tarnowskiego szpitala, gdzie trafił w ręce lekarzy. Specjaliści określi jego stan jako ciężki - przekazał asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Zniszczony samochód trafił na policyjny parking, gdzie zostanie poddany oględzinom. W szpitalu poszkodowanemu  pobrano krew do badań na obecność alkoholu i narkotyków. Z zabezpieczonych przez policję dokumentów wynika, że kierowcą skody był 35-letni mieszkaniec województwa podkarpackiego.

Postępowanie w sprawie wypadku prowadzą policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

ac / fot. OSP Stare Żukowice

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821