MORD i policjanci organizują egzamin na kartę rowerową. Trwają zapisy
access_time 2022-06-15 11:23:00
Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie wspólnie z tarnowską policją organizują bezpłatne szkolenie oraz egzamin na kartę rowerową dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Początek 2 lipca o godz. 8 w siedzibie MORD (ul. Okrężna 2F). Zapisy chętnych przyjmowane są telefonicznie i mailowo do 20 czerwca.

- Mamy sporo sygnałów o konieczności zorganizowania szkolenia i egzaminu dla tych uczniów, którzy w szkołach podstawowych nie uzyskali uprawnień do kierowania rowerem, a co za tym idzie hulajnogą elektryczną, wózkiem rowerowym czy tak zwanymi urządzeniami transportu osobistego - mówi Paweł Gurgul, dyrektor MORD w Tarnowie. - Problem polega na tym, że obecnie nie mają możliwości zdobycia karty rowerowej. Jeżeli zaś chcą się poruszać jednośladami po drogach publicznych, muszą legitymować się wymaganym dokumentem, w przeciwnym wypadku grozi im mandat.

Szkolenie będzie jednodniowe, przewidziano 6 modułów zajęć, każdy potrwa 45 minut. Następnie odbędzie się egzamin teoretyczny (w formie testu pisemnego), a po nim część praktyczna - na placu manewrowym MORD.

Chętni do udziału w szkoleniu i egzaminie na kartę rowerową powinni mieć przy sobie legitymację szkolną lub inny dokument tożsamości oraz pisemną zgodę rodziców na udział w nich, a także fotografię o wymiarach 45x35 mm (do karty rowerowej).

Szczegółowe informacje i zapisy w tarnowskim MORD, tel. 14 626 99 11; e-mail: osrodek@mord.tarnow.pl.

fot. Pixabay

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821