Powiatowe Święto Rodziny w Tuchowie z udziałem Beaty Szydło
access_time 2022-06-13 22:35:00
"Cieszmy się sobą, nie dajmy się skłócić, jesteśmy obywatelami bezpiecznego państwa, które troszczy się o rodziny, chce by każdy się czuł jak w domu i realizował swoje marzenia" - mówiła w niedzielę w Tuchowie była premier, europosłanka Beata Szydło. W Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej odbyło się IV Powiatowe Święto Rodziny, połączone z XI Sanktuaryjnym Festynem Rodzinnym.

- Rodzina w Polsce, dla Polaków była i jest najważniejsza. I nic tego nie zmieni. I żadne działania godzące w rodzinę nie będą przez nas tolerowane - mówił podczas oficjalnego otwarcia wydarzenia starosta tarnowski Roman Łucarz. Gościem specjalnym była posłanka do Parlamentu Europejskiego, Beata Szydło. - Cieszmy się sobą, nie dajmy się skłócić, jesteśmy obywatelami bezpiecznego państwa, które troszczy się o rodziny, chce by każdy się czuł jak w domu i realizował swoje marzenia. Dbamy o polskie rodziny, bo nie ma nic cenniejszego. To jest nasze największe dobro narodowe - przekonywała Szydło.

W programie festynu znalazły się m.in. występy dzieci z Przedszkola Niepublicznego Zgromadzenia Sióstr pw. Św. Józefa w Tuchowie, Ochronki Zgromadzenia Sióstr Służebniczek BDNP Niepublicznego Przedszkola w Tuchowie, Publicznego Przedszkola w Tuchowie oraz młodzieży z CKZiU W Tuchowie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Prof. Czesława Majorka z Ryglic, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gromniku, oraz Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Tuchowie. Nie zabrakło też regionalnej kuchni, animacji dla dzieci, dmuchańców, malowania twarzy i muzyki. Na scenie wystąpili Sanktuaryjna Orkiestra Dęta, zespół ludowy "W Kuźni u Kowala", grupa "Malibo", a na zakończenie imprezy - Shazza.

fot. P. Topolski, archiwum starostwa powiatowego

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821