Pomysł na weekend
access_time 2022-06-10 08:55:00
Nie masz żadnych planów na weekend? Zastanawiasz się, co ciekawego dzieje się w mieście i okolicach? Przygotowaliśmy dla Ciebie przegląd nadchodzących imprez i wydarzeń.

Piątek:

 • Piknik Rodzinny na Westerplatte. W programie m.in. jugger, czyli sporty inspirowane filmem, pokazy taneczne zumby, siatkówka balonowa, kinball, warsztaty plastyczne, zawody zręcznościowe, malowanie twarzy, gry i animacje, znakowanie rowerów przez straż miejską oraz dmuchany zamek. Boisko sportowe przy ulicy Westerplatte 18. Początek godz. 15. Wstęp wolny.
 • Wernisaż wystawy „Malarki z Powiśla Dąbrowskiego” w Muzeum Etnograficznym w Tarnowie. Wystawa prezentuje wizerunki i prace 50. dawnych, nieżyjących już, artystek ludowych pochodzących z „malowanych wsi” w regionie tarnowskim. Ekspozycja odkrywa fragment bogatych zbiorów Muzeum Okręgowego w Tarnowie organizującego od prawie 50 już lat konkurs „Malowana Chata”. Początek godz. 18. Wstęp wolny.
 • Pokaz mody - prace dyplomowe absolwentek i absolwentów oraz studentów II roku Wydziału Wzornictwa Akademii Nauk Stosowanych. Artystyczne ubrania będzie można oglądać w Biurze Wystaw Artystycznych (Pałacyk Strzelecki) o godzinie 18.30. Wstęp wolny.
 • Spektakl „Ikebana” Marcina Skóry w reż. Bohdana Graczyka i Dariusza Starczewskiego, Teatr im. L. Solskiego (Mała Scena), godz. 19. Bilety 45 zł. Dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na rzecz aktorów z ługańskiego Teatru Muzyki i Dramatu oraz stworzenia sceny we Lwowie.
 • Spektakl “Po co jest noc, czyli rzecz na: głosy, gitarę i oddech na podstawie utworów Edwarda Stachury” w reż. Ireneusza Pastuszaka, Teatr im. L. Solskiego (Scena Underground), godz. 19. Bilety 37-48 zł.

Sobota:

 • Zamkomania - XIV Tarnowski Turniej Rycerski na Górze św. Marcina. Początek godz. 10. Tradycyjnie odbędzie się turniej łuczniczy i bojówka dla zbrojnych. Będzie też muzyka i taniec dworski, którego można się nauczyć w trakcie wydarzenia. Podobnie jak w ubiegłym roku, odbędą się także warsztaty drukarskie u Jana Guttenberga. Zaplanowano również zwiedzanie zamku z przewodnikiem dr. Krzysztofem Moskalem (godz. 15). Wieczorem rozegra się konkurencja „szturm na zamek” i walna inscenizacja bitwy.
 • Koncerty gordonowskie z cyklu „Muzyka dla Smyka” w foyer sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie. Przeznaczone są one dla dzieci do lat 3 i ich rodziców; godz. 9.30 i 11. Koncerty prowadzone przez Monikę Zębaty będą miały charakter charytatywny. Wejściówki w cenie 10 złotych od osoby będzie można nabyć bezpośrednio przed rozpoczęciem wydarzenia.
 • Miejski Dzień Dziecka na Kantorii oraz na terenach pobliskiego boiska im. Emila Wzorka. Na dzieci będą czekać m. in. strefa aktywności z dmuchańcami, biegi rekreacyjne, turnieje piłkarskie, zabawy sportowe i fizjoterapia. Chętni będą mogli bezpłatnie oznaczyć swoje rowery oraz dokonać rejestracji piesków. Wystarczy zgłosić się do stanowiska miejskich strażników. Na Kantorii pojawią się zawodniczki UKS Jedynka, z którymi będzie można zmierzyć się w piłce siatkowej. Przygotowano również pokazy tańca cheerleaderek. Zabawa rozpocznie się o godzinie 11 i potrwa do 16. Wstęp wolny.
 • IV liga piłki nożnej: MKS Tarnovia - Bruk-Bet Termalica II Nieciecza, stadion Tarnovii przy ul. Bandrowskiego 9, godz. 11.
 • Rodzinny Piknik Integracyjny na obiektach Szkoły Podstawowej nr 20 w Tarnowie. Zaplanowano m. in. imprezy sportowe i rekreacyjne dla dzieci oraz dla rodziców. Będzie można zobaczyć pokaz sprzętu wojskowego oraz sztuk walki, wziąć udział w licytacji drukarki, szkolnych upominków oraz koszulki i gadżetów Górnika Zabrze, a także w loterii fantowej. Nie zabraknie gier edukacyjnych, zabawek, pluszaków, czynne będą kiermasze - cukierniczy i książek, będzie można również skorzystać z salonu fryzjerskiego i kosmetycznego oraz spróbować bigosu, pierogów czy kiełbasy z grilla. Początek godz. 14.30. Piknik poprzedzi, rozpoczynający się o godz. 11.30, turniej piłki nożnej trampkarzy. Wstęp wolny.
 • Wernisaż wystawy rysunków i rzeźb Aleksandra Majerskiego „Dialogi z Bułhakowem”. Aleksander Majerski to rzeźbiarz, malarz, poeta i fotografik, który pochodzi z Limanowej. Jest absolwentem WSP w Krakowie. Przez 30 lat uczył przedmiotów zawodowych w swojej rodzinnej miejscowości, a od 39 lat zajmuje się rzeźbą w drewnie i kamieniu. Oprócz tego jest rysownikiem, malarzem, zajmuje się poezją, aktorstwem i fotografią. Od roku 2012 należy do Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików oddz. w Rzeszowie. Galeria Niebieska MBP przy ulicy Krakowskiej 4, godz. 16. Wstęp wolny.
 • Spektakl komediowy “Oszuści” Och-Teatru, Centrum Sztuki Mościce, godz. 16 i 19. Bilety 100-140 zł.
 • Spektakl „Ikebana” dla sceny we Lwowie, Teatr im. L. Solskiego (Mała Scena), godz. 19. Bilety 45 zł.
 • Spektakl “Po co jest noc, czyli rzecz na: głosy, gitarę i oddech na podstawie utworów Edwarda Stachury”, Teatr im. L. Solskiego (Scena Uderground), godz. 19. Bilety 37-48 zł.
 • Zlepy literackie, czyli kabaret literacki pełen satyrycznych tekstów i nastrojowej muzyki. Wieczór z cyklu „Niech to zostanie między nami” rozpocznie się w siedzibie Najmniejszej Sceny Świata przy Rynku 9/5 w Tarnowie o godz. 20. Wystąpią: Aleksandra Kurek, Emilia Baczyńska, Kacper Rokosz, Dawid Mik, przy pianinie zasiądzie Filip Kot. Bilety 20-40 zł.

Niedziela:

 • 28 Puchar Tarnowa MTB xc. Kolarze górscy uczestniczący w tegorocznej edycji pucharowych zmagań rywalizować będą w sumie w trzech wyścigach. Rywalizacja w zawodach odbywać będzie się w dwudziestu jeden kategoriach. Góra św. Marcina, początek godz. 10.
 • Drugi dzień Zamkomanii na Górze św. Marcina. Finał turnieju o godz. 11. Zakończenie ok. godz. 15.
 • Maja i Andrzej Sikorowscy - koncert charytatywny na rzecz hospicjum Via Spei. Teatr im. L. Solskiego, godz. 18. Wstęp: darowizna nie mniejsza niż 80 i 100 zł.
 • Bracia Szczepanikowie (Pectus) zagrają dla Szczepanika. Punkt kulminacyjny ustanowionego przez tarnowską radę miejską Roku Szczepanika. Koncert odbędzie się w Amfiteatrze Letnim o godzinie 20 (bilety 40 zł). Przed koncertem, o godzinie 18, wyświetlony zostanie film dokumentalny o Janie Szczepaniku. Pół godziny później na scenie Amfiteatru Letniego usłyszymy koncert zespołu Recepcja. Przed wielkim finałem pokazany zostanie kolejny film o genialnym wynalazcy, „Galicyjski Geniusz”.
 • Spektakl „Ikebana” dla sceny we Lwowie, Teatr im. L. Solskiego (Mała Scena), godz. 19. Bilety 45 zł.
 • Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach zaprasza do swojej siedziby na kolejny koncert z poświęconego młodym talentom cyklu Prezentacje. Tym razem dla publiczności zagrają: harfistka Natalia Skonieczna i pianista Krzysztof Wierciński. W repertuarze koncertu zabrzmią kompozycje m.in. J. S. Bacha, L. van Beethovena i F. Chopina. Sala koncertowa Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego, godz. 16. Wstęp wolny.

ac / fot. archiwum

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821