36-letni kierowca staranował latarnię przy ul. Wojska Polskiego. Był kompletnie pijany
access_time 2022-06-07 17:25:00
Prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca toyoty, który doprowadził do groźnej kolizji w Tarnowie. 36-latek zjechał z jezdni, skosił latarnię a na koniec przewrócił auto na bok, tarasując ulicę w obu kierunkach.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po południu przy ul. Wojska Polskiego. Z ustaleń policji wynika, że kierujący osobową toyotą 36-letni mieszkaniec Tarnowa na łuku drogi stracił panowanie nad autem, zjechał na pobocze, ściął latarnię, a następnie wylądował na boku, blokując ulicę, która przez kilkadziesiąt minut była nieprzejezdna.

Kierowca wyszedł z kolizji bez szwanku. Badanie alkomatem wykazało, że miał niemal 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. - 36-latek wraz ze swoim samochodem został przekazany osobie wskazanej. Nie uniknie jednak odpowiedzialności karnej za zniszczenie mienia oraz jazdę po pijanemu. Grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności, 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna - przekazał asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

ac / fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821