PGNiG Puchar Polski dla Orlen Wisły Płock
access_time 2022-06-04 23:56:00
Tegoroczny finał PGNiG Pucharu Polski w piłce ręcznej mężczyzn po raz pierwszy odbył się w Arenie Jaskółka Tarnów. W sobotnim meczu o 55 trofeum tych rozgrywek walczyli odwieczni rywale - Łomża Vive Kielce i SPR Orlen Wisła Płock. Niedawno obydwa zespoły spotkały się w meczu decydującym o mistrzostwie Polski, w którym kielczanie pokonali na wyjeździe zespół z Płocka po rzutach karnych. Kieleccy szczypiorniści zdobyli Puchar Polski siedemnaście razy, w tym dwanaście razy z rzędu. Królowali w tych rozgrywkach nieprzerwanie od 2009 roku. Płocczanie zwyciężyli dziesięć razy.

Piłkarze ręczni Wisły rozpoczęli sobotnie spotkanie bardzo dobrze. Po kilkunastu minutach gry prowadzili 9:4. W tym momencie kielczanie przyspieszyli i zaczęli odrabiać straty. Robili to bardzo skutecznie i zbliżyli się do rywali (9:7). Nafciarze kontrolowali jednak wynik i nie pozwolili rywalom na zbyt wiele. W końcowych minutach pierwszej części spotkania czerwoną kartkę za pchnięcie przeciwnika w powietrzu otrzymał Artsiom Karalek. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Orlen Wisły Płock17:13.

W drugiej części meczu dominowali płocczanie. Szybko powiększyli swoją przewagę do sześciu trafień i utrzymywali tą różnicę przez dłuższy czas. Szczypiorniści Vive próbowali odrabiać straty jednak skutecznie utrudniał im to świetnie dysponowany w tym dniu bramkarz Orlenu Krystian Witkowski. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Orlen Wisły Płock 34:27 i szczypiorniści z Płocka mogli cieszyć się ze zdobycia cennego trofeum.

W hali podczas spotkania dostępne było trofeum Mistrzostw Świata, które aktualnie znajduje się w Polsce. Na specjalnie przygotowanym stoisku można było obejrzeć puchar na żywo i zrobić sobie zdjęcie.

Orlen Wisła Płock – Łomża Vive Kielce 34:27(17:13)

MVP: Krystian Witkowski