Piłkarki Tarnovii żegnają się z Ekstraligą remisując ze Śląskiem
access_time 2022-05-29 22:55:00
Ostatnie w tym sezonie spotkanie rozegrały piłkarki Tarnovii Tarnów. Po przegranej w ubiegłym tygodniu w Szczecinie, tarnowianki pożegnały się z Ekstraligą i w nowym sezonie wystąpią w rozgrywkach I ligi. W niedzielę, na boisku w Woli Rzędzińskiej zmierzyły się z zajmującą szóstą lokatę, drużyną Śląska Wrocław.

Niedzielne spotkanie było dość wyrównane. W 25 minucie po celnym strzale Katarzyny Białoszewskiej gospodynie objęły prowadzenie. Pomimo kilku dogodnych sytuacji żadnej z drużyn nie udało się umieścić piłki w bramce rywali i pierwsza połowa meczu zakończyła się skromnym prowadzeniem Tarnovii 1:0.

Niespełna pięć minut po rozpoczęciu drugiej części spotkania, Katarzyna Białoszewska podwyższyła prowadzenie gospodyń na 2:0. Tarnowianki miały jeszcze kilka okazji do strzelenia bramki jednak zabrakło trochę szczęścia. W dwóch sytuacjach, słupek i poprzeczka uratowały gości od straty gola. Na kwadrans przed zakończeniem meczu rzut karny wykorzystała Aleksandra Dudziak zdobywając bramkę kontaktową. Tarnowianki starały się za wszelka cenę utrzymać wynik spotkania, jednak w drugiej minucie doliczonego czasu po zamieszaniu w polu karnym Karolina Iwaśko doprowadziła do remisu. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 2:2, a zespoły podzieliły się punktami.

Po zakończonym spotkaniu z zespołem Tarnovii pożegnała się Katarzyna Białoszewska, która w przyszłym sezonie będzie reprezentowała barwy innego klubu.

W rozgrywkach Ekstraligi tarnowianki rozegrały 22 spotkania, zanotowały cztery wygrane, dwa remisy i szesnaście porażek. Zajmując  11 miejsce z dorobkiem 14 punktów pożegnały się z najwyższą klasą rozgrywkową.

MKS Tarnovia Tarnów – WKS Śląsk Wrocław 2:2 (1:0)

Bramki: Białoszewska 25' i 50', Dudziak 75', Iwaśko 90+2'

T. Schenk

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821