ZSEO w Tarnowie przygotowuje się do jubileuszowych obchodów. Najstarsza szkoła ogrodnicza w Polsce skończyła 140 lat
access_time 2022-05-10 12:19:00
W ubiegłym roku Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych skończył 140 lat. Z powodu pandemii i odgórnych ograniczeń, które uniemożliwiły organizację wydarzenia masowego, główne obchody jubileuszu zostały przełożone na 27 maja.

Historia szkoły sięga roku 1881. Obecna nazwa nie towarzyszyła jej jednak od początku. Najpierw kształceniem młodzieży zajmował się Zakład Sadowniczo-Ogrodniczy, następnie Krajowa Szkoła Ogrodnicza, Państwowa Szkoła Ogrodnicza, Tarnowska Szkoła Ogrodnicza, Zespół Szkół Ogrodniczo-Rolniczych i finalnie od początku lat 90. XX wieku - Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych.

Okazją do przywołania historii najstarszej szkoły ogrodniczej w Polsce będą uroczystości związane z jubileuszem 140-lecia. Pomniejsze wydarzenia już od jakiegoś czasu mają miejsce w murach Pałacu Sanguszków, jednak to najważniejsze, czyli Jubileuszowa Gala, zaplanowane zostało na 27 maja. Impreza odbędzie się w Hali Widowiskowo-Sportowej Pałacu Młodzieży przy ulicy Gumniskiej (początek o godzinie 12) oraz w samym budynku szkolnym i przyległych do niego terenach zielonych.

- Mamy nadzieję, że jubileusz 140-lecia będzie doskonałą okazją do wspomnień i pielęgnacji tradycji, jakie przyświecają naszej szkole. Chciałabym również, aby w trakcie wydarzenia skrzyżowały się ze sobą ścieżki różnych pokoleń nauczycieli, pracowników, absolwentów oraz obecnych uczniów - tłumaczy Jolanta Chmura, wicedyrektorka tarnowskiej placówki.

Pełny plan uroczystości dostępny jest na stronie szkoły: www.zseo.tarnow.pl.

fot. ZSEO

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821