Koniec uciążliwego remontu ulicy Nowy Świat
access_time 2022-05-05 12:52:00
Zakończyły się prace przy modernizacji ulicy Nowy Świat w Tarnowie, która była remontowana na odcinku od ul. Słowackiego do Krakowskiej. Odbiór inwestycji zaplanowano w przyszłym tygodniu.

Modernizacja ul. Nowy Świat trwała od września ubiegłego roku i była prowadzona etapami. Najpierw wyremontowano odcinek od Słowackiego do al. Solidarności, który na czas prac został całkowicie zamknięty, natomiast na początku listopada ekipa budowlana przeniosła się na odcinek pomiędzy al. Solidarności i ul. Krakowską, gdzie roboty prowadzono już przy połówkowym zamknięciu jezdni.

W ramach inwestycji wymieniona została cała podbudowa jezdni, położono na niej nową nawierzchnię bitumiczną, a z kostki betonowej zbudowano chodniki. Na końcu wykonano oznakowanie poziome przejść dla pieszych i parkingów.

Koszt modernizacji ulicy Nowy Świat wyniósł około 2,2 mln zł, z czego połowa stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Do końca zbliża się także remont ul. Krasińskiego. Według zapewnień ZDiK ma zostać oddana w najbliższych tygodniach.

ac / fot. archiwum UMT

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821