Na sportowo uczcili rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja
access_time 2022-05-03 22:57:00
Już po raz trzeci Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół-Świat Pracy" zaprosiło amatorów biegania na sportowe obchody Święta Konstytucji 3 Maja. W parku Piaskówka odbył się III Bieg Sztafetowy Konstytucji 3 maja i VIII Mistrzostwa Tarnowa w Nordic Walking.

Drużynę sztafetową tworzyły 3-osobowe zespoły mieszane (2 mężczyzn i 1 kobieta). Długość trasy biegnącej ścieżkami pieszo-rowerowymi parku Piaskówka w Tarnowie wynosiła 10x1 km. Każdy z uczestników trzy razy pokonywał kilometrowy odcinek, przekazując pałeczkę sztafetową kolejnemu zawodnikowi swojej drużyny; jedynie kapitan team'u pokonywał trasę czterokrotnie. Bieg wystartował o godzinie 11.

Najszybciej trasę biegu pokonała sztafeta Bonnie & Clyde w składzie: Kasia Zych, Piotr Hyży, Robert Grajdura w czasie 38:08.57. Tuż za nimi linię mety przekroczyła drużyna Niezbyt Szybcy i Średnio Wściekli w skład której weszli: Ryszard Gałka, Zbigniew Grzegórzek, Justyna Gach-Michalska. Na trzecim stopniu podium uplasowała się ekipa organizatora imprezy- PTG Sokół Tarnów reprezentowana przez Agnieszkę Duraj, Kamila Skibę i  Łukasza Styka.

O godzinie 12.30 wystartowali amatorzy marszu z kijkami, w którym uczestnicy rywalizowali na dystansie 5 kilometrów. Najszybciej trasę VIII-mych Mistrzostw Tarnowa w Nordic Walking w kategorii kobiet pokonała Blanka Flisek, drugie miejsce przypadło w udziale Ludmile Boryczko, a na trzecim miejscu uplasowała się Beata Jeleń. Wśród mężczyzn triumfował Piotr Stępak, drugie miejsce zajął Piotr Kordowski, a trzecie Jarosław Ziomek.

Całkowity dochód z imprezy organizator przeznaczy na wsparcie uchodźców z Ukrainy.