Jest rządowe dofinansowanie do remontu stadionu lekkoatletycznego w Mościcach
access_time 2022-04-12 12:00:00
Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło na modernizację stadionu piłkarsko-lekkoatletycznego w Mościcach ponad 20 mln zł. Całkowity koszt inwestycji to prawie 24 mln zł. Obiekt ma być gotowy na przyszłoroczne Igrzyska Europejskie.

Ministerstwo Sportu i Turystyki dofinansowało modernizację stadionu lekkoatletycznego w Mościcach kwotą 20 mln 138 tys. zł. Łączny koszt przebudowy to 23 mln 800 tys. zł, resztę ma dołożyć miasto. W przetargu na realizację inwestycji wpłynęła tylko jedna oferta, złożona przez firmę Usługi Budowlano-Transportowe „ANKO”. Umowa z wykonawcą została już podpisana, prace mają ruszyć niebawem.

Stadion ma być główną areną rozgrywania dyscyplin plażowych podczas Igrzysk Europejskich w 2023 roku. W ramach modernizacji powstaną tam piaszczyste boiska do piłki nożnej, siatkowej i ręcznej, a także trybuna dla około tysiąca widzów, z których połowa będzie zadaszona. Trybuna główna będzie obiektem o konstrukcji żelbetowej z pełnym zapleczem technicznym (szatnie, magazyny, część administracyjna i gastronomiczna) i sanitarnym, ze strefą VIP i dla mediów. Z kolei na terenie obok Areny Jaskółka Tarnów, na którym obecnie znajdują się korty tenisowe, wybudowane zostaną dwa boiska treningowe z tymczasowymi trybunami dla około 200 widzów każda.

Pierwszy etap modernizacji stadionu, obejmujący budowę trybuny zachodniej z infrastrukturą towarzyszącą, realizowany będzie pod kątem Igrzysk Europejskich i ma być gotowy do czerwca przyszłego roku. Dalszy ciąg inwestycji kontynuowany będzie już po zakończeniu imprezy. Docelowo ma powstać stadion umożliwiający rozgrywki I ligi piłki nożnej, z trybunami po stronie zachodniej i wschodniej po minimum 1000 miejsc każda, z podgrzewaną nawierzchnią z trawy hybrydowej oraz infrastrukturą zgodną z wymogami PZPN, obejmującą m.in. zaplecze, oświetlenie, parkingi itp. W związku z budową trybun i zaplecza z miejscami postojowymi, planowane jest niewielkie przesunięcie płyty projektowanego boiska w stronę północną, w kierunku Centrum Sztuki Mościce. Zbudowane zostanie też ogrodzenie zewnętrzne stadionu, system nagłośnienia, system identyfikacji kibiców, system monitoringu, oświetlenie zewnętrzne w technologii LED i parkingi.

ac / fot. źródło UMT

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821