Przeziębienie i katar – sprawdzone sposoby na szybki powrót do zdrowia
access_time 2022-03-29 10:00:00
Katar to nieodłączny objaw przeziębienia i wielu innych infekcji, ale nie tylko, jest również bardzo powszechnym symptomem alergii. Może być bardzo uporczywy i przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu. W zależności od tego jaki czynnik wywołuje katar, dobiera się odpowiednio lekarstwo. Inne preparaty sprawdzają się w leczeniu nieżytu nosa związanego z infekcją, a inne w przypadku łagodzenia symptomów alergii. Najważniejsze w przypadku infekcji jest, aby zadbać o odpowiedni poziom witamin i minerałów w naszym organizmie.

Leki na katar

Leki na katar dostępne bez recepty mogą być przeznaczone do stosowania doustnego oraz do aplikacji miejscowej. Do pierwszej grupy należą syropy udrożniające nos, preparaty w saszetkach do sporządzania roztworu oraz tabletki na katar. Produkty aplikowane miejscowo mają z kolei postać aerozolu albo kropli do nosa na katar.

Przy problemach z oddychaniem spowodowanych zatkanym nosem warto przyjmować tabletki na katar rozrzedzające wydzielinę. Tabletki na katar, które mają udrożnić drogi oddechowe, zmniejszają przekrwienie błony śluzowej nosa i obrzęk. Ułatwiają oddychanie i usuwanie wydzieliny. W  przypadku wodnistego, cieknącego kataru warto stosować lek na katar ograniczający ilość produkowanej wydzieliny.

Spraye i krople na katar natomiast zawierają substancje obkurczające naczynia krwionośne i zmniejszające obrzęk błony śluzowej. Takie leki udrożniają nos i umożliwiają swobodne oddychanie. Dzięki poprawieniu drożności dróg oddechowych, krople lub spray do nosa na katar pomagają ograniczyć męczącą dolegliwość i wrócić do normalnego funkcjonowania. Preparaty aplikowane bezpośrednio do nosa ograniczają też wytwarzanie wydzieliny lub ułatwiają jej usuwanie.

 

Witaminy, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania

Witaminy i mikroelementy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania każdego organizmu. Sprawiają, że działa jak dobrze naoliwiona maszyna. Nie można bez nich żyć, a organizm człowieka nie potrafi ich samodzielnie wytwarzać (za wyjątkiem witaminy D). Zestaw witamin i minerałów pełni w organizmie szereg funkcji. Stanowią budulec kości, zębów, skóry i włosów, biorą udział w wielu procesach metabolicznych, regulują gospodarkę wodno – elektrolitową czy kwasowo – zasadową w organizmie. Należy więc, zwłaszcza jeśli często się przeziębiamy, pomyśleć o suplementacji.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821