Koszykarze MUKS-u 1811 wygrywają ostatni domowy mecz w tym sezonie
access_time 2022-03-21 08:13:00
W przedostatniej kolejce spotkań o mistrzostwo II ligi koszykówki mężczyzn, zespół MUKS 1811 Tarnów zmierzył się w ostatnim domowym pojedynku w hali TOSiR z drużyną AZS Częstochowa. Zespół z Częstochowy zajmuje czternaste miejsce w ligowej tabeli, tarnowianie plasują się na piętnastej pozycji. W pierwszym meczu lepsi okazali się częstochowianie, którzy pokonali u siebie zespół MUKS-u 91:68.

Niedzielne spotkanie było niesamowicie zacięte. Obie drużyny szły łeb w łeb, a o większej przewadze którejkolwiek ze stron praktycznie nie było mowy. Po dwóch kwartach na tablicy widniał wynik 38:40.

W trzeciej kwarcie tarnowianie spisywali się minimalnie lepiej od rywali. Kreowali sytuacje strzeleckie, które pewnie zamieniali na punkty, dobijali piłkę spod kosza i świetnie prezentowali się w obronie co pozwoliło im zakończyć tę partię wynikiem 24:18.

W ostatniej części spotkania gospodarze utrzymywali niewielka przewagę jednak gościom udało się odrobić kilka punktów. Na pięć minut przed końcowym gwizdkiem tarnowianie prowadzili 69:65. Ostatnie minuty należały do gospodarzy, którzy powiększyli swoja przewagę i ostatecznie pokonali drużynę z Częstochowy 81:71.

W ostatnim meczu w tym sezonie koszykarze MUKS-u 1811 Tarnów zmierzą się w Katowicach z zespołem AZS AWF Mickiewicz Romus.

MUKS 1811 Tarnów – AZS Częstochowa  81:71 (21:19,17:21,24:18,19:13)

MUKS: Zaczkiewicz Paweł 25, Sulowski Jacek 21, Niskowski Tomasz 9, Boduch Adrian 8, Stec Mikołaj 7, Moskal Michał 7, Niemczura Dominik 4, Badełek Piotr. Schabowski Andrzej, Łazarz Dawid

AZS: Józefowski 20, Szulc 16, Majcherek 14, Nogalski 8, Sośniak 6, Młynarczyk 4, Banaszczak 3