Skompletuj kosmetyczkę dla kobiety z Ukrainy. Nowa akcja pomocowa Pałacu Młodzieży
access_time 2022-03-10 13:44:00
"Kosmetyczka" - pod takim hasłem odbywa się kolejna akcja pomocowa Pałacu Młodzieży w Tarnowie. Organizatorki zachęcają mieszkańców do kompletowania zestawów kosmetyków, które następnie zostaną przekazane potrzebującym kobietom z Ukrainy. Dary można przynosić do holu placówki przy ul. Piłsudskiego.

Nikt tak dobrze nie zrozumie potrzeb kobiety, jak druga kobieta. Wolontariuszki z Pałacu Młodzieży postanowiły zadbać o przebywające w mieście Ukrainki i zorganizowały dla nich zbiórkę kosmetyków. Okazją do zainicjowania akcji był obchodzony kilka dni temu Dzień Kobiet.

- Pomysł zrodził się na bazie wcześniejszych akcji Pałacu Młodzieży - "Plecaczek" i "Pluszak dla malucha", które zorganizowane zostały z myślą o ukraińskich dzieciach. Teraz chcemy wesprzeć kobiety. Wiadomo, że najważniejsze potrzeby uchodźców to schronienie, jedzenie, bieżąca woda, ciepło, ale jak już zostaną one zaspokojone, to kosmetyki mają im dać taką namiastkę normalności, wpłynąć na lepsze samopoczucie i dodać pewności siebie - mówi Joanna, jedna z koordynatorek akcji.

Kosmetyczki powinny zawierać przede wszystkim: krem nawilżający, dezodorant lub antyperspirant, pomadkę ochronną do ust, szminkę i tusz do rzęs. Skompletowane zestawy można przynosić do Pałacu Młodzieży w Tarnowie od poniedziałku do piątku od godz. 8 do 20. Kosz na dary wystawiony jest w holu, tuż obok zbiórki środków pielęgnacyjnych i czystości.

ac / fot. Pexels

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821