W derbach Małopolski lepsze tarnowianki
access_time 2022-03-09 23:15:00
W 24. kolejce spotkań o mistrzostwo I ligi piłki siatkowej kobiet, zawodniczki Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów podejmowały w środę wieczorem w hali Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie, drużynę UJ CM 7r Solna Wieliczka. Siatkarki z Wieliczki zajmują obecnie dziewiąte miejsce w ligowej tabeli, tarnowianki natomiast są jej liderem.

Faworyzowane gospodynie nie najlepiej rozpoczęły to spotkanie. Siatkarki Solnej wysoko postawiły poprzeczkę. Prowadziły od pierwszych minut meczu i utrzymywały niewielką przewagę do połowy seta. Przy stanie 11:13 przy serii zagrywek Magdaleny Szabo tarnowianki odrobiły straty i wyszły na prowadzenie 15:13. Ambitnie walczące wieliczanki jeszcze dwa razy doprowadziły do remisu w tym secie jednak końcówka należała do siatkarek Roleskiego, które poprawiły przyjęcie, punktowały w bloku i ostatecznie pokonały Solną 25:22.

Początek drugiej partii należał do gospodyń jednak przy stanie 3:1 po błędzie ustawienia tarnowianki straciły zdobyte dotychczas punkty i na tablicy pojawił się wynik 0:2. W dalszej części lepiej prezentowały się rywalki, czytały grę gospodyń, dobrze funkcjonował blok co pozwoliło im utrzymywać niewielką przewagę. Podopieczne trenera Marcina Wojtowicza próbowały odrobić straty, doprowadziły nawet do remisu 19:19, jednak końcówka należała do ekipy z Wieliczki, która wygrywając tego seta 22:25 doprowadziła do remisu w całym spotkaniu 1:1.

W trzecim secie więcej do powiedzenia miały tarnowianki, które po słabszym początku szybko odrobiły straty i pewnie pokonały wieliczanki 25:19.

Początek czwartej partii był bardzo wyrównany. Przy stanie 8:8 gospodynie zademonstrowały pokaz siły. Przyspieszyły grę, poprawiły przyjęcie, świetnie spisywały się w polu zagrywki, punktowały w bloku, co przełożyło się na prowadzenie 15:10. Wieliczanki miały problem z przyjęciem, stanęły w miejscu, a przy serii zagrywek Gabrieli Ponikowskiej straciły siedem punktów z rzędu i przegrywały już 12:24.Zwycięstwo w tym secie, a jednocześnie w całym spotkaniu przypieczętowała atakiem ze skrzydła Magdalena Szabo.

MVP: Magdalena Szabo

Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów – UJ CN 7r Solna Wieliczka 3:1 (25:22, 22:25, 25:19, 25:13)

PWSZ: Wawrzyniak, Szabo, Cur-Słomka, Ponikowska Ociepa, Świstek, Pawłowska (libero) oraz Szczygieł-Głód, Kowalska, Kukulska, Gancarz, Nowacka

Solna: Tkaczyk, Ciesielczyk, Ciesielska, Kuriata, Dreczka, N. Budnik, Reszelewska (libero) oraz Wieczorek, Marcyjanik