36-latka wsiadła za kierownicę mając ponad 3 promile. Przypadkowy świadek zabrał jej kluczyki
access_time 2022-03-09 11:33:00
Dzięki właściwej reakcji przypadkowego świadka, policjanci zatrzymali 36-latkę, która prowadziła samochód pod wpływem alkoholu. Kobieta miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Grozi jej do 2 lat więzienia.

Do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwej kierującej doszło w poniedziałek po godzinie 18 w Bobrownikach Małych (gm. Wierzchosławice). Mieszkaniec powiatu tarnowskiego widząc, że mocno pijana kobieta wsiada za kierownicę mitsubishi i próbuje odjechać, najpierw zabrał jej kluczyki, a następnie wezwał policję. Mundurowi przebadali 36-letnią mieszkankę powiatu brzeskiego alkomatem. Jak się okazało, miała 1,65 mg/l, tj. 3.31 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kobieta została zatrzymana do wytrzeźwienia w policyjnym areszcie. Teraz ze swojego postępowania będzie tłumaczyć się przed sądem. Kodeks karny za jazdę w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, ponadto zakaz prowadzenia pojazdów na okres 3 lat i grzywnę do 5 tysięcy złotych.

Niestety pijani kierowcy to wciąż poważny problem na lokalnych drogach. Tylko w ciągu ostatnich trzech dni tarnowscy policjanci zatrzymali pięć osób, które prowadziły w stanie nietrzeźwości - trzech mężczyzn i dwie kobiety.

ac / fot. Policja

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821