Inwestujesz w ETF – rób to online
access_time 2022-03-21 12:00:00
Każdy inwestor, zarówno początkujący jak i zaawansowany słyszał o funduszach ETF. To produkty, które z roku na rok zdobywają coraz większą popularność. Rośnie też ilość tego typu rozwiązań na rynku jak i skala inwestycji w nie. W naszym artykule wyjaśniamy skąd bierze się popularność ETF-ów Podpowiadamy też dlaczego warto inwestować w nie za pomocą platformy online oraz na co zwrócić uwagę przy wyborze takiego dostawcy.

Dlaczego rośnie popularność funduszy ETF

Rosnąca popularność funduszy ETF wynika przede wszystkim z ich konstrukcji. Jako produkt odzwierciedlający 1 do 1 wybrany indeks giełdowy lub indeks rynku walut, surowców, etc. są produktem bardzo przewidywalnym i zrozumiałym dla inwestorów. Ich sposób konstruowania jest też w zasadzie automatyczny. Także wycena ich wartości i transakcje za ich pomocą są rozliczane w pełni automatycznie.

Wszystkie te czynniki sprawiają, iż marże od obrotu ETF-ami są najniższe na rynku. To w zasadzie najpopularniejszy pasywny sposób inwestowania w fundusze skorelowane z różnymi rynkami.

 

Wybór funduszy ETF na platformach tradingowych

Pierwszy ważny aspekt inwestowania w te produkty wiąże się z wyborem właściwych jednostek. Początkujący traderzy, tutaj znajdą więcej informacji o samej konstrukcji tych produktów i ich podstawowych rodzajach. My zwracamy tylko uwagę na to, iż najlepsze platformy inwestycyjne oferują możliwość zakupu jednostek, kilku tysięcy różnych funduszy ETF. Wśród nich są te skorelowane z giełdami na całym świecie, oparte na kursach walut czy na cenach surowców. Możemy też wybierać spośród ETF-ów aktywnych i pasywnych.

Ten wybór jest szalenie ważny dla zaawansowanych traderów, dlatego szukając najlepszej dla nas platformy do handlu online sprawdźmy ile i jakie fundusze ona oferuje.

 

Inne zalety inwestowania w ETF online

ETF-y są też produktem, który idealnie pasuje zarówno do realizacji pasywnej strategii służącej ochronie kapitału jak i bardziej ryzykownym poczynaniom nastawionym na zysk. Wszystko zależy od tego jakie ETF-y i z czym skorelowane dobierzemy do naszego portfela. Testowo zawsze możemy zbudować sobie taki portfel na koncie demo. Oferuje je przykładowo Saxo Bank, odwiedź witrynę firmy i sprawdź sam jak za pomocą ich platformy można obracać jednostkami funduszy ETF. Bez ryzyka utraty kapitału można sprawdzić to właśnie na koncie demo.

Ostatni ważny aspekt to skala naszych obrotów. Jeśli handle ETF-ami wciągnie nas to im większa skala naszego obrotu tym niższy próg prowizyjny nas obejmie. Takie podejście również oferuje wspomniana wyżej platforma.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821