Miasto uruchomiło nowy punkt zbiórki darów dla Ukrainy. Magazyn w szkole przy ul. Szewskiej czynny tylko do jutra
access_time 2022-03-03 10:33:00
Miejski punkt zbiórki darów na rzecz uchodźców z Ukrainy znów zmieni swoją lokalizację. Obecne miejsce gromadzenia pomocy humanitarnej znajdujące się w Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Szewskiej 7, będzie czynne tylko do najbliższego piątku, 4 marca. Od soboty, 5 marca zastąpi je uruchomiony w środę punkt w holu hali sportowo-widowiskowej Pałacu Młodzieży przy ul. Gumniskiej.

Punkt zbiórki darów dla Ukrainy w holu hali sportowo-widowiskowej Pałacu Młodzieży przy ul. Gumniskiej będzie działał codziennie w godzinach od 9 do 17. W tej chwili najbardziej potrzebne są: śpiwory, kołdry, koce i materace, środki higieny dla dorosłych i dzieci, pampersy, wszelkiego rodzaju środki opatrunkowe i witaminy, leki przeciwbólowe, żywność z długim terminem przydatności do spożycia, nowa bielizna dziecięca i damska, plastikowe miski na zupę, sztućce jednorazowe, kubki styropianowe, termosy (najlepiej o pojemności 0,7 l), kubki i butelki termiczne oraz woda - najlepiej w butelkach półlitrowych. Brakuje też mocnych reklamówek z uszami, do których będzie można spakować pakiety dla uchodźców. Osoby, które chcą wesprzeć zbiórkę, proszone są o kupowanie słoiczków z jedzeniem dla małych dzieci, musy w tubkach, soki dla najmłodszych (najlepiej w kartonikach albo w plastikowych butelkach), produkty i przekąski suche (np. kabanosy), zupki w proszku. Z Ukrainy dochodzą również prośby o przesyłanie naładowanych powerbanków o dużej pojemności oraz ręcznych krótkofalówek o jak największym zasięgu.

Dodajmy, że zbiórka na rzecz Ukrainy trwa też w Centrum Sztuki Mościce. Punkt jest czynny w godzinach od 8 do 20, a dary można przynosić do najbliższego poniedziałku, 7 marca.

ac / fot. archiwum

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821