Nowe miejsce zbiórki! Ogromne zainteresowanie akcją pomocy dla uchodźców z Ukrainy
access_time 2022-02-26 20:50:00
W związku z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, dotychczasowe miejsce magazynowe w Straży Miejskiej (Nadbrzeżna Dolna 7), przeznaczone na zbiórkę na rzecz uchodźców, zmieni swoją lokalizację. Od dzisiaj (26.02) od godziny 18.45 nowy magazyn będzie się znajdował w Szkole Podstawowej nr 2 w Tarnowie przy ulicy Szewskiej 7. Dary, podobnie jak w poprzednim miejscu, można składać całodobowo przez siedem dni w tygodniu.

Tarnowianie masowo odpowiedzieli na apel o pomoc dla walczącej Ukrainy i całymi rodzinami pojawiali się dziś z darami w Centrum Bezpieczeństwa i Zarządzania Ruchem przy ul. Nadbrzeżnej Dolnej 7. Przynoszona jest trwała żywność, środki higieny, medykamenty i środki opatrunkowe, odzież… Wiele osób zrobiło w tym celu specjalne zakupy. Dary trafią do uchodźców oraz mieszkańców trzech miast partnerskich Tarnowa na Ukrainie – Winnicy, Tarnopola i Białej Cerkwi. Jak dotąd najwięcej przyniesiono pampersów i żywności dla niemowląt i małych dzieci (jedzenie w słoiczkach, kaszki, soczki). Mieszkańcy przynoszą też karimaty, śpiwory, pościel, łóżeczka turystyczne dla dzieci, łóżka polowe.

- Jestem bardzo zbudowany taką postawą tarnowian - mówi prezydent Roman Ciepiela, który koordynuje akcję pomocową w mieście, a zaangażowanych jest w nią również dziesiątki miejskich urzędników, którzy zrezygnowali z prywatnych planów weekendowych. - Według ostatnich informacji zgłosili się mieszkańcy Tarnowa, którzy chcą przyjąć pod swój dach około stu osób – to naprawdę wspaniały gest solidarności z walczącą Ukrainą i bardzo im dziękuję za okazane serce. Przybywa nam wolontariuszy, którzy chcą pomagać, wśród nich jest spora grupa osób mówiących po ukraińsku. Rozpoczynają działalność patrole humanitarne, czyli strażnicy miejscy z wolontariuszem mówiącym po ukraińsku – będą obecni na ulicach, aby móc pojawiających się uchodźców kierować w odpowiednie miejsca. Proszę osoby, które przyniosą dary do magazynu przy ul. Nadbrzeżnej Dolnej, by na opakowaniu napisały informację z dokładnym opisem – co i w jakiej ilości znajduje się w paczce, po to, by sprawnie móc rozdysponować zgromadzone rzeczy.

Prezydent dodaje, że na tarnowskim dworcu PKP ruszył punkt informacyjny dla uchodźców i trwa wyposażanie byłej bursy międzyszkolnej, w której będzie mogło zamieszkać około 100  osób. – Oczywiście, gdyby zaistniała taka potrzeba, jesteśmy gotowi uruchomić kolejne takie miejsce – jakąś salę gimnastyczna w szkole. Również właściciele tarnowskich hoteli, z którymi rozmawiałem, są gotowi do pomocy.

Nowe miejsce zbiórki

W związku z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, dotychczasowe miejsce magazynowe w Straży Miejskiej (Nadbrzeżna Dolna 7), przeznaczone na zbiórkę na rzecz uchodźców, zmieni swoją lokalizację. Od dzisiaj (26.02) od godziny 18.45 nowy magazyn będzie się znajdował w Szkole Podstawowej nr 2 w Tarnowie przy ulicy Szewskiej 7.

Szczególnie potrzebne są: opaski uciskowe, bandaże homestatyczne, quadkoptery z noktowizorem, kamery termowizyjne (4 szt.), składane łóżka polowe oraz kojce (łóżeczka turystyczne dla małych dzieci), zbierane są też śpiwory, karimaty, poduszki, kołdry, produkty higieny osobistej (w tym pampersy), woda.

Ponadto niezbędne będą: żywność, szczególnie ta dla najmłodszych, czyli przeciery i dania w słoiczkach, mleko modyfikowane dla niemowląt, kaszki i musy.

Osoby, które przyniosą dary do magazynu, proszone są, by na opakowaniu napisały informację z dokładnym opisem – co i w jakiej ilości znajduje się w paczce. Wszystko po to, by sprawnie móc rozdysponować zgromadzone rzeczy.

Dary, podobnie jak w poprzednim miejscu, można składać całodobowo przez siedem dni w tygodniu.

źródło UMT, fot. A. Gawle

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821