Przegrana szczypiornistów Grupy Azoty Unia II Tarnów
access_time 2022-02-26 19:10:00
W dwudziestej kolejce spotkań o mistrzostwo II ligi piłki ręcznej mężczyzn, zespół Grupa Azoty Unia II Tarnów zmierzył się przed własną publicznością z drużyną KS Vive II Kielce. Kielczanie przed tym spotkaniem plasowali się na trzecim miejscu w ligowej tabeli, tarnowianie zajmowali piątą lokatę.

W sobotnim meczu goście dość szybko wypracowali sobie kilkubramkową przewagę, w piątej minucie prowadzili już 1:5. Gospodarze próbowali niwelować straty jednak szczypiorniści Vive kontrolowali sytuację na boisku. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem kielczan 18:23.

Po zmianie stron gra wyglądała bardzo podobnie. Goście cały czas utrzymywali bezpieczną przewagę . Tarnowianie dobrze spisywali się w ataku jednak nie udało im się zbliżyć do świetnie dysponowanych w tym dniu podopiecznych Aleksandra Litowskiego. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem KS Vive II Kielce 33:36.

Grupa Azoty Unia II Tarnów – KS Vive II Kielce 33:36 (18:23)

Grupa Azoty Unia II Tarnów: Bednarz Kacper 6, Kasprzyk Klaudiusz 5, Wajda Szymon 5, Hoim Mateusz 4, Kociuba Jakub 4, Mucha Michał 3, Kula Sebastian 2, Zając Kacper 2, Tarczoń Igor 1, Tuman Kacper 1

Vive: Pinda Jakub 9, Przybylski Konrad 7, Lubczyński Jakub 5, Barucha Krzysztof 5, Malczak Igor 2, Urban Filip 1, Osman Wiktor 1