W Szerzynach rozpoczęto budowę bloku wielorodzinnego
access_time 2022-02-24 12:55:00
W Szerzynach rusza budowa bloku wielorodzinnego z 27 mieszkaniami. Inwestycja jest w 85 proc. finansowana z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego. Budynek ma być gotowy do końca lipca przyszłego roku. W podpisaniu umowy i symbolicznym wbiciu łopaty na placu budowy uczestniczyli m.in. poseł Wiesław Krajewski i II wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

– Wielorodzinny budynek mieszkalny, który tutaj powstanie, zapewni 27 mieszkań na wynajem o ograniczonym czynszu. Na jego powstanie przeznaczono ponad 6 mln zł z rządowego programu. Bezzwrotne wsparcie finansowe gminy Szerzyny to nowe możliwości dla rodzin i szansa na lepszy start – mówił wicewojewoda Ryszard Pagacz.

Budynek o powierzchni użytkowej 1853,89 m kw. będzie się składał z pięciu kondygnacji. Projekt zakłada też m.in. plac zabaw dla dzieci, instalację fotowoltaiczną i pompę ciepła do ogrzewania części wspólnych. 2 z 27 mieszkań powstaną w ramach programu „Za życiem”. Liczące ok. 40 m kw. lokale zostaną przeznaczone dla rodzin wychowujących dzieci niepełnosprawne.

Całkowity koszt realizacji inwestycji wyniósł ponad 9,7 mln zł, z czego 85 proc. pochodzi z dotacji z Funduszu Dopłat BGK. Szacunkowy termin zakończenia prac to 31 lipca 2023 roku.

ac / fot. źródło MUW

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821