Nieudany rewanż tarnowskich szczypiornistów w meczu z Piotrkowianinem
access_time 2022-02-21 23:23:00
W szesnastej kolejce spotkań o mistrzostwo PGNiG Superligi, piłkarze ręczni Grupy Azoty Unii Tarnów zmierzyli się w hali Arena Jaskółka Tarnów z zajmującym czwarte miejsce w ligowej tabeli zespołem Piotrkowianina Piotrków Trybunalski. W pierwszej rundzie tarnowianie ulegli drużynie z Piotrkowa 30:29.

Początek poniedziałkowego meczu należał do gospodarzy, którzy przez pierwsze dziesięć minut utrzymywali niewielkie prowadzenie. Dwie minuty później goście doprowadzili do remisu, a po trafieniu Romana Pożarka wyszli na prowadzenie. W dalszej części gra była bardzo wyrównana, a wynik oscylował w okolicach remisu. W ostatnich trzech minutach goście zagrali koncertowo. Przy stanie 10:9 Piotrkowianin rzucił cztery kolejne bramki i schodził do szatni z trzybramkową zaliczką 10:13.

Po zmianie stron piotrkowianie poszli za ciosem. Systematycznie powiększali swoją przewagę, w 36 minucie prowadzili już 11:17. Gospodarze ambitnie walczyli, aby zniwelować straty jednak goście nie pozwalali na zbyt wiele. Tarnowianom udało się zmniejszyć różnicę do trzech trafień i ostatecznie ulegli podopiecznym Bartosza Jureckiego 20:23. Piotrkowianie dzięki temu zwycięstwu umocnili się na czwartym miejscu w ligowej tabeli, tarnowianie zaś pozostali na dziesiątym.

MVP: Patryk Małecki

Grupa Azoty Unia Tarnów – MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski  20:23 (10:13)

Unia: Małecki, Liljestrand, Hołda – Sikora, Wojdan, Sanek 1, Yoshida 3, Matsuura, Bushkou 2, Dadej 4, Kużdeba 3, Pinda, Mróz, Kaźmierczak, Minotskyi 4, Mrozowicz 3.

Piotrkowianin: Ligarzewski, Kot, Chmurski – Wawrzyniak 1, Jędraszczyk 2, Doniecki 1, Stolarki 4, Matyjasik, Babicz 4, Szopa 1, Swat 2, Surosz, Pożarek 1, Mosiołek 5, Mastalerz 2, Pacześny.