Zacięte spotkanie i wygrana koszykarek Pałacu Młodzieży Tarnów
access_time 2022-02-20 23:17:00
W drugiej kolejce spotkań grupy mistrzowskiej rozgrywek II ligi koszykówki kobiet, zespół MKS Pałac Młodzieży Tarnów zmierzył się we własnej hali z drużyną MUKS Chrobry Basket Głuchołazy. Przed tygodniem tarnowianki w wyjazdowym spotkaniu przegrały 57:67 z zespołem RMKS Rybnik. Obecnie zajmują 3 miejsce w tabeli finału "A".

W niedzielę koszykarki obydwu zespołów stworzyły bardzo emocjonujące widowisko, które trzymało w napięciu do ostatniej minuty. Pierwsza kwarta zaczęła się dobrze dla gospodyń, które świetnie spisywały się w obronie i prowadziły już 9:0. W kolejnych minutach tarnowianki miały jednak problemy ze skutecznością, nie mogły trafić nawet z łatwych pozycji, a ich błędy bezlitośnie wykorzystywały zawodniczki Chrobrego, które doprowadziły do remisu i zbudowały niewielką przewagę. Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem gości 12:16.

W drugiej partii rewelacyjnie spisywała się kapitan Pałacu, Paulina Liszka, która w trudnych momentach, aż trzy razy trafiła za trzy punkty. Kolejne punkty dołożyły Debora Sajdak-Malec i Natalia Malaga i gospodynie wygrały tę odsłonę 18:12 i objęły prowadzenie w całym spotkaniu 30:28.

Po przerwie oba zespoły ani na chwilę nie spuściły z tonu. Koszykarki Chrobrego mocno naciskały na tarnowianki, te jednak świetnie spisywały się w ofensywie i były równie skuteczne w ataku. Obydwie drużyny punktowały, ale to gospodynie częściej trafiały. Podopieczne trenera Krzysztofa Wawrzonka wygrały te kwarty 23:18 i 11:7 i ostatecznie zwyciężyły w całym spotkaniu 64:54.

Kolejny mecz tarnowianki rozegrają już za tydzień. W niedzielę, 27 lutego o godz.17 zmierzą się we własnej hali z drużyną AZS UŚ Katowice.

MKS Pałac Młodzieży Tarnów – MUKS Chrobry Basket Głuchołazy  64:54 (12:16,18:12,23:18,11:7)

MKS PM: Paulina Liszka 24, Natalia Malaga 18, Debora Sajdak-Malec 9, Katarzyna Śmiertka 6, Barbara Śmiertka 5, Katarzyna Pasek 2, Magdalena Maksymowicz , Emilia Wawrzon , Karolina Korcyl , Aleksandra Kopacz

MUKS: Aneta Bolek 20, Natalia Jankowska 13, Monika Barczuk 6, Blanka Michalak 5, Aleksandra Szecel 4, Martyna Kanarska 4, Beata Madej 2