Pewna wygrana tarnowskich siatkarek
access_time 2022-02-11 22:03:00
W dwudziestej kolejce spotkań o mistrzostwo I ligi piłki siatkowej kobiet, zawodniczki Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów podejmowały w piątkowy wieczór w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej drużynę Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZPS I Szczyrk.

Lider tabeli od początku dyktował warunki gry. W pierwszych dwóch setach siatkarki ze Szczyrku nie miały zbyt wiele do powiedzenia. Tarnowianki już na początku wypracowały sobie przewagę, która procentowała aż do samej końcówki seta zakończonego zwycięstwem gospodyń 25:11.

Druga część spotkania to także pełna kontrola podopiecznych Marcina Wojtowicza, które ani na moment nie oddały inicjatywy rywalkom. Dobre przyjęcie, skuteczny atak i pewny blok przełożyły się na zwycięstwo tarnowianek w tym secie 25:10.

Ostatnia partia meczu była najbardziej wyrównana, ale wciąż pod kontrolą tarnowianek. W tarnowskim zespole nastąpiło delikatne rozprężenie, gospodynie popełniły szereg błędów własnych, które na punkty zamieniały siatkarki ze Szczyrku. Ostatecznie set zakończył się wygraną tarnowianek 25:22.

Gospodynie wygrywając to spotkanie 3:0 dopisały kolejne trzy punkty do swojego dorobku.

MVP: Klaudia Świstek

Roleski Grupa Azoty PWSZ  Tarnów – SMS PZPS I Szczyrk 3:0 (25:11, 25:10, 25:22)