Zwycięstwo Bruk-Betu na inaugurację rundy wiosennej
access_time 2022-02-05 10:32:00
W meczu otwierającym wiosenną rundę rozgrywek PKO BP Ekstraklasy, piłkarze Bruk-Betu Termaliki pokonali Jagiellonię Białystok 2:1. Był to pierwszy mecz "Słoni" pod wodzą nowego trenera Radoslava Latala.

„Słonie” blisko objęcia prowadzenia były w 11 min. Uderzenie Sebastiana Boneckiego trafiło w słupek. Goście też atakowali. Jednak na posterunku był Tomasz Loska. W 42 min po wideoweryfikacji arbiter, za faulu na Wiktorze Biedrzycki wskazał na jedenasty metr. Karnego pewnie wykorzystał Piotr Wlazło.

Druga połowa bardzo dobrze zaczęła się dla gospodarzy. W 48 minucie arbiter podyktował kolejną jedenastkę dla nich. Na gola zamienił ją Wiktor Biedrzycki. Kilka minut późnej „Słonie” wyszły z groźną kontrą, ale w jej ostatniej fazie Samuel Stefanik podał niecelnie. W 68 min znakomitą interwencją znowu popisał się Loska. Minutę później niepilnowany w polu karnym Przemysław Mystkowski, ładnym strzałem zdobył bramkę kontaktową dla gości.

W piątkowym meczu oficjalny debiut w zespole beniaminka zanotowali: Matej Hybs i David Domgjoni.

Kolejny mecz Bruk-Betu Termaliki w piątek, 12 lutego. "Słonie" zmierzą się na wyjeździe z Lechem Poznań.

Bruk-Bet Termalica – Jagiellonia Białystok 2:1 (1:0) 1:0 Wlazło 42-karny, 2:0 Biedrzycki 48-karny, 2:1 Mystkowski 69. Sędziował: Krzysztof Jakubik. Żółte kartki: Bezpalec (65 min), Cernych (85), Grabowski (90) – Wdowik (13), Pospíšil (38), Matysik (44), Alomerović (48), Pazdan (90). Widzów 1376.

Bruk-Bet Termalica: 99 Tomasz Loska – 13 Mateusz Grzybek, 77 Artem Putiwcew, 97 Wiktor Biedrzycki, 17 Matej Hybs – 19 Michal Bezpalec (84 22 Michal Hubinek) – 8 Samuel Stefanik (84 27 Bartłomiej Kukułowicz), 18 Piotr Wlazło (62 7 Roman Gergel), 95 Sebastian Bonecki, 3 Marcin Grabowski – 9 Kacper Śpiewak (73 66 David Domgjoni). Rezerwowi: 35 Pavel Pawluczenko – 7 Roman Gergel, 10 Adam Radwański, 14 Dawid Kocyła, 22 Michal Hubinek, 23 Marcin Wasielewski, 27 Bartłomiej Kukułowicz, 28 Maciej Ambrosiewicz, 66 David Domgjoni.Trener: Radoslav Latal.

Jagiellonia: 33  Zlatan Alomerović – 19 Paweł Olszewski (60 9  Bartosz Bida), 2 Michał Pazdan, 32 Miłosz Matysik, 27 Bartłomiej Wdowik (57 5  Bojan Nastić)- 6 Taras Romanczuk, 7 Michał Nalepa (57 8 Przemysław Mystkowski), 10 Fedor Černych, 14 Tomas Prikryl, 26 Martin Pospíšil (57 23 Karol Struski) – 13 Andrzej Trubeha (80 41 Jakub Lutostański). Rezerwowi: 1 Pavles Steinbors – 5  Bojan Nastić, 8 Przemysław Mystkowski, 9  Bartosz Bida, 20 Kacper Tabiś, 22 Oliwier Wojciechowski, 23 Karol Struski, 41 Jakub Lutostański, 42 Jakub Orpik.Trener: Piotr Nowak.