Koniec pucharowej przygody siatkarek Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów
access_time 2022-02-03 09:38:00
W środę w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie siatkarki Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów rozegrały spotkanie 1/8 finału Tauron Pucharu Polski w siatkówce kobiet. Rywalkami tarnowianek była grająca w najwyższej klasie rozgrywkowej drużyna Grot Budowlani Łódź. Siatkarki z Łodzi w poprzednim sezonie były finalistkami Tauron Pucharu Polski, w finale uległy jednak zawodniczkom Chemika Police 1:3.

Łodzianki były zdecydowanym faworytem tego spotkania. W zespole Budowlanych wystąpiło aż pięć siatkarek, które w ubiegłym roku znalazły się w szerokiej kadrze naszego kraju. Jednak podopieczne trenera Marcina Wojtowicza wysoko postawiły poprzeczkę. Od pierwszych minut sprawiały wiele kłopotów łódzkiej drużynie. Dobrze funkcjonowała zagrywka, nieźle spisywały się także w ataku. W końcówce pierwszego seta prowadziły 24:21 i miały do wykorzystania trzy piłki meczowe. W polu zagrywki stanęła Zuzanna Górecka, w łódzkim zespole fenomenalnie funkcjonował blok, którego nie mogły przełamać gospodynie i ostatecznie łodzianki przechyliły tę partię na swoją korzyść, wygrywając 24:26.

Drugi set wyglądał bardzo podobnie. Gospodynie wypracowały sobie niewielką przewagę i prowadząc 15:10 były na dobrej drodze do wygrania tej partii. Od tego momentu fragment świetnej gry zanotowały łodzianki, które szybko doprowadziły do remisu, a następnie odskoczyły tarnowiankom. Ostatecznie siatkarki Grota wygrały tę partię 19:25.

W trzecim  secie łodzianki poszły za ciosem i rozpoczęły od prowadzenia 0:4. Cały czas kontrolowały przebieg gry utrzymując bezpieczną przewagę. Przy stanie 6:10 podopieczne trenera Jakuba Głuszaka zanotowały chwilowy przestój i gospodynie odrobiły kilka punktów (10:11). W tym momencie bardzo dobrze w polu zagrywki zaprezentowała się Julia Szczurowska, która oprócz asa serwisowego posłała do przeciwniczek kilka trudnych zagrywek. W ataku świetnie zagrała Monika Fedusio i przewaga jej zespołu wzrosła do dziewięciu punktów (13:22). Ostatecznie łodzianki wygrały tego seta 17:25, całe spotkanie 0:3 i awansowały do ćwierćfinału Tauron Pucharu Polski. Ich kolejnym rywalem będzie zwycięzca meczu BKS Bostik Bielsko-Biała – Volley Wrocław.

MVP: Monika Fedusio

Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów – Grot Budowlani Łódź  0:3 (24:26, 19:25, 17:25)