Zapłaci 2 tys. zł mandatu. Kierowca volvo jechał 114 km/h w terenie zabudowanym
access_time 2022-01-24 13:49:00
10 punktów karnych, mandat w wysokości 2 tysięcy złotych i zatrzymanie prawa jazdy - tak wygląda kara dla samozwańczego rajdowca, który w terenie zabudowanym rozpędził swoje volvo do prędkości 114 km/h.

W niedzielne popołudnie w Zawadzie Lanckorońskiej (gm. Zakliczyn) tarnowscy policjanci zatrzymali 40-latka z Gorlic, który rozpędził swoje volvo do 114 km/h, przekraczając prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy, otrzymał 10 punktów karnych i mandat w wysokości 2 tysięcy złotych.

- Nie ma żadnej taryfy ulgowej dla tych, którzy łamią przepisy ruchu drogowego i nie stosują się do wskazanych znakami drogowymi i przepisami ograniczeń prędkości. Adekwatnie do ich przekroczenia będzie stosowany nowy taryfikator mandatowy - ostrzega asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

W minionym tygodniu policjanci tarnowskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy trzem kierowcom. Dwóm za jazdę w stanie nietrzeźwości, jednemu za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h. W ręce mundurowych wpadło też aż 24 nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego, z czego 19 prowadziło pojazdy mechaniczne.

ac / fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821