"Przejrzyj na oczy" - zbliża się 30. finał WOŚP. Jakie atrakcje przygotowano w Tarnowie?
access_time 2022-01-24 09:34:00
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już po raz 30. W niedzielę, 30 stycznia, na ulice Tarnowa i regionu wyjdzie 850 wolontariuszy, którzy będą zbierać datki na rzecz okulistyki dziecięcej.

Jubileuszowa zbiórka WOŚP będzie przebiegać pod hasłem "Przejrzyj na oczy". Jej celem ma być zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. 30 stycznia, już od samego rana, mieszkańcy wspierający Orkiestrę będą mogli liczyć na różne atrakcje.

Tradycyjnie w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ulicy Szpitalnej w godz. od 9 do 13 będzie można oddać krew. W tych samych godzinach przewidziano również Bazar na Starówce, w trakcie którego zagra zespół Leliwa Jazz Band. Na Kantorii odbędą się zawody wędkarskie, organizowane przez Koło Relaks PZW (godz. 8-15), a w Multimedialnym Centrum Artystycznym kameralny koncert zagra Wojtek Jackowiec (godz. 14- 17). Nie zabraknie też oczywiście żurku, przygotowanego przez Restaurację Tatrzańską, a rozdawanego na wynos przez dziennikarzy radia Eska.

Po raz pierwszy w Tarnowie odbędzie się Wrak Race, czyli wyścigi wraków 4×4, crossów i quadów. Imprezę zaplanowano na terenach przy ul. Dojazd w godz. od 10 do 17. W klubie Forma będzie miał miejsce maraton fitness, natomiast wieczorem spod Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 na os. Legionów H. D., wyruszy bieg z pochodniami, którego uczestnicy dotrą na Rynek przed godziną 20, czyli tuż przed "światełkiem do nieba".

W wielu sklepach znajdują się puszki, do których można wrzucać datki, ale pieniądze zbierane będą też w internecie. W serwisie aukcyjnym Allegro będzie można wylicytować m.in. romantyczną kolację dla dwojga na szczycie wieży widokowej wraz z noclegiem w pensjonacie Słotwiny Arena w Krynicy-Zdroju.

Szczegółowy program 30. Finału WOŚP dostępny jest TUTAJ

ac / fot. archiwum

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821