Szczypiorniści AZS AGH II Kraków lepsi od Grupy Azoty Unia II Tarnów
access_time 2022-01-15 23:18:00
W drugiej kolejce spotkań rundy rewanżowej rozgrywek o mistrzostwo II ligi piłki ręcznej mężczyzn, zawodnicy Grupy Azoty Unia II Tarnów podejmowali w hali sportowej przy SP nr 23 w Tarnowie ekipę AZS AGH II Kraków. Krakowianie przed tym meczem zajmowali drugie miejsce w ligowej tabeli, tarnowianie plasowali się na czwartej pozycji.

W pierwszej rundzie podopieczni Szczepana Greczyńskiego ulegli w Krakowie drużynie AGH 25:30 (12:16). Sobotni mecz był niezwykle wyrównany. Do 43 minuty na tablicy przeważnie widniał remis, a żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć rywalowi. Siedemnaście minut przed końcem spotkania okres świetnej , a przede wszystkim skutecznej gry zanotowali goście, którzy rzucili pięć bramek z rzędu nie tracąc żadnej. Pomimo ambitnej walki gospodarze nie zdołali odrobić straty i ostatecznie ulegli akademikom 24:29.

Grupa Azoty Unia II Tarnów – AZS AGH II Kraków 24:29 (13:14)

Grupa Azoty Unia II: Kociuba Jakub 8, Wajda Szymon 5, Bednarz Kacper 3, Małek Korneliusz 2, Hoim Mateusz 2, Zając Kacper 2, Mucha Michał 1, Sikora Jakub 1, Chłopek Mateusz, Tuman Kacper, Kasprzyk Klaudousz, Starzyk Dominik, Drajewicz Olaf, Pogonowski Jakub, Kula Sebastian, Tarczoń Igor

Najwięcej bramek dla AGH: Kisiel Konrad 7, Janus Jakub 7, Mróz Igor 5, Klamrzyński Oskar 5