W mroźny wieczór bezdomny mężczyzna leżał na chodniku. Przed zamarznięciem uratował go przypadkowy przechdzień
access_time 2022-01-13 12:55:00
Nietrzeźwy bezdomny leżał bezwładnie na chodniku w Ilkowicach (gm. Żabno). Gdyby nie reakcja przypadkowego przechodnia, miniona mroźna noc mogłaby skończyć się dla niego tragicznie.

Na leżącego na chodniku w Ilkowicach mężczyznę zwrócił uwagę jeden z przechodniów. Podszedł do niego i kiedy upewnił się, że mężczyzna potrzebuje pomocy, powiadomił służby. Na miejsce przyjechał policyjny patrol z komisariatu w Żabnie. - Mundurowi zajęli się panem, z którym kontakt słowny, ze względu na wypity alkohol był praktycznie niemożliwy, a ponieważ upadając zranił się w głowę, wezwali pogotowie ratunkowe. Oczekując na przyjazd medyków policjanci ustalili tożsamość i miejsce zamieszkania poszkodowanego, który jak się okazało jest osobą bezdomną, pomieszkującą samotnie w sąsiedniej miejscowości - przekazał asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

42-latek został przewieziony do tarnowskiego szpitala, gdzie otrzymał niezbędną pomoc. Żyje tylko dzięki empatii przypadkowego przechodnia. Policja chwali mężczyznę za szybką i prawidłową reakcję.

- Bardzo dziękujemy mieszkańcowi gminy Radłów. Gdyby nie jego telefon i skuteczna reakcja ze strony policjantów z Żabna, znajdujący się pod wpływem alkoholu mężczyzna, nie przetrwałby nocy. Panie Mateuszu wielkie brawa!

Tym razem wszystko skończyło się dobrze. Mróz jednak nie odpuszcza, dlatego tarnowska policja apeluje, aby nie pozostawać obojętnym i alarmować służby za każdym razem, gdy widzimy kogoś narażonego na wychłodzenie organizmu.

ac / fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821