Mocno zaparowana szyba w samochodzie powodem niebezpiecznego wypadku
access_time 2022-01-12 10:00:00
Kierująca kia 35-latka potrąciła idącą poboczem 79-latkę. Policjantom tłumaczyła, że nie zauważyła kobiety, bo miała zaparowaną szybę. Staruszka trafiła do szpitala.

Do groźnej sytuacji doszło kilka dni temu w godzinach popołudniowych na drodze powiatowej w Janowicach. Kierująca kia 35-letnia mieszkanka powiatu tarnowskiego, zmierzała w kierunku Wróblowic. W pewnym momencie, na prostym odcinku drogi zjechała w lewo. - W tym miejscu również w kierunku Wróblowic poboczem poruszała się piesza. Została ona uderzona lewym lusterkiem, co spowodowało, że się przewróciła - mówi asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Poszkodowaną okazała się 79-letnia mieszkanka powiatu tarnowskiego, która w wyniku uderzenia doznała urazu głowy i ręki. Kobieta trafiła do tarnowskiego szpitala.

35-latka była trzeźwa. Prawdopodobnie główną przyczyną wypadku była mocno zaparowana przednia szyba kia. - Wykonane na miejscu czynności posłużą, jako materiał dowodowy we wszczętym właśnie postępowaniu o wypadek drogowy. Postępowanie to pod nadzorem tarnowskiej prokuratury prowadzą policjanci tarnowskiej komendy miejskiej - dodaje rzecznik.

Przy okazji policja apeluje o ostrożność za kierownicą i przypomina o obowiązku odpowiedniego przygotowania samochodu do jazdy. Pojazd, który uczestniczy w ruchu musi być tak wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu oraz nie narażało kogokolwiek na szkodę. Kierowca musi mieć zapewnione odpowiednie pole widzenia. Zaparowane, oblodzone lub nieodśnieżone szyby w samochodzie to naruszenie zasad Prawa o ruchu drogowym i groźba mandatu do 500 zł.

Z kolei piesi i rowerzyści powinni mieć na sobie elementy odblaskowe. Dzięki specjalnym kamizelkom, opaskom, zawieszkom, naszywkom lub brelokom, są oni widoczni z kilkuset metrów, co może uratować im życie. - Pora wieczorno-nocna nie sprzyja zarówno kierowcom, jak i pieszym. Dodatkowo ubrani na ciemno i bez odblasków stajemy się niewidoczni dla kierujących. Dbajmy o siebie i stwórzmy warunki do bezpiecznego przemieszczania - apeluje policjant.

ac / fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821