Kto po Probierzu? Bruk-Bet Termalica ma już nowego trenera
access_time 2022-01-10 21:15:00
Radoslav Latal został nowym trenerem Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. Czech zastąpi na ławce Michała Probierza, który zrezygnował z prowadzenia drużyny po dwóch dniach.

W poniedziałek zarząd Bruk-Bet Termalica poinformował, że nowym szkoleniowcem „Słoni” został Czech, Radoslav Latal. 52-latek zastąpił na tym stanowisku Michała Probierza, który wysłał do klubu pismo o rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron raptem dwa dni po jego podpisaniu.

Latal ma za sobą bogatą karierę piłkarską. 58 razy zagrał w barwach narodowej reprezentacji (11 meczów dla Czechosłowacji, 47 dla Czech), dwukrotnie uczestnicząc w Mistrzostwach Europy (1996, 2000). Grając dla Dukli Praga zdobył Puchar Czechosłowacji, z Schalke święcił triumf w Pucharze UEFA i Pucharze Niemiec, a z Banikiem Ostrawa wygrał Puchar i Mistrzostwo Czech.

Jako trener realizował się w ligach czeskiej, słowackiej, polskiej i białoruskiej. Prowadził m.in. Banik Ostrawa, MKF Kosice, Piast Gliwice, Dynamo Brześć. Przez ostatnie dwa sezony pracował w rodzimym klubie Sigma Ołomuniec. Z Dynamo zdobył Superpuchar Białorusi, a z Piastem wicemistrzostwo Polski.

Latal podpisał z klubem z Niecieczy kontrakt do końca sezonu 2022/23.

W poniedziałek piłkarze Bruk-Betu Termaliki Nieciecza wyjechali na czterodniowe zgrupowanie do Uniejowa. To kolejny etap ich przygotowań do rundy rewanżowej w PKO BP Ekstraklasie. W pierwszym w tym roku ligowym spotkaniu "Słonie" zmierzą się 4 lutego z Jagiellonią Białystok.

ac / fot. Bruk-Bet Termalica

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821