Zmarła 84-latka potrącona na przejściu dla pieszych w Tuchowie
access_time 2022-01-10 15:12:00
20-letni kierowca hondy potrącił na przejściu dla pieszych w Tuchowie 84-latkę. Pomimo wysiłków lekarzy, kobieta zmarła w szpitalu. Wszystko wskazuje na to, że przyczyną tragedii był pośpiech i brak uwagi.

Do potrącenia doszło w piątek około godziny 15 w rejonie ulicy Mickiewicza w Tuchowie. - Do skrzyżowania podjechał samochód osobowy honda, który ustawił się za innym pojazdem z zamiarem skrętu w lewo w kierunku Gromnika. Po chwili kierowca zrezygnował z wykonania tego manewru i wycofał się, chcąc skręcić w prawo w stronę Tarnowa. Cofając nie zauważył, że wjeżdża na przejście dla pieszych, po którym przechodziła kobieta. Ta została uderzona tyłem cofającego samochodu - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Kierowcą był 20-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego. Mężczyzna w momencie zdarzenia był trzeźwy. Na miejsce wypadku została wezwana policja i karetka pogotowia ratunkowego. Zanim 84-latka została przetransportowana do tarnowskiego szpitala, skarżyła się ratownikom na ból rąk i głowy. Niestety w sobotę kobieta zmarła.

Sprawę wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury.

ac / fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821