Kolejny sukces Róży Kołakowskiej. Lekkoatletka zdobyła tytuł Sportowca bez Barier Roku 2021
access_time 2022-01-10 12:00:00
Róża Kozakowska, zawodniczka Tarnowskiego Zrzeszenia Sportowego Niepełnosprawnych Start, otrzymała tytuł Sportowca Bez Barier Roku 2021 w 87. edycji Plebiscytu Przeglądu Sportowego i Telewizji Polsat. Statuetkę odebrała podczas Gali Mistrzów Sportu, która odbyła się 8 stycznia w Warszawie.

Reprezentująca Tarnowskie Zrzeszenie Sportowe Niepełnosprawnych Start, Róża Kołakowska, podczas ostatnich igrzysk paraolimpijskich w Tokio zdobyła dwa medale - złoto w rzucie maczugą i srebro w konkursie pchnięcia kulą. Co więcej, pobiła również rekord świata w rzucie maczugą, uzyskując wynik 28,74 m. Lekkoatletka ma na swoim koncie także między innymi brązowy medal mistrzostw Europy w pchnięciu kulą.

- Jest to ogromne wyróżnienie i jakże piękne doznanie w moim życiu. Aż serce chce mi wyjść z piersi. Dziękuję ślicznie za tę jakże piękną i niezwykłą nagrodę, która w moim życiu udowadnia, że warto walczyć pomimo wszystko, cokolwiek by się wydarzyło w naszym życiu. To najwyższa nagroda, jaką mogłam otrzymać, ponieważ jest ukoronowaniem wszystkich nagród, które otrzymałam w roku 2021. Pomimo mojej dzisiejszej niedyspozycji zdrowotnej, bardzo chciałam tu być i podziękować serdecznie za państwa wsparcie - mówiła laureatka, odbierając statuetkę Sportowca bez Barier Roku 2021.

Dodajmy, że zwycięzcą plebiscytu na najlepszego sportowca 2021 roku został piłkarz reprezentacji Polski i Bayernu Monachium Robert Lewandowski, drugie miejsce zajęła mistrzyni olimpijska w rzucie młotem Anita Włodarczyk, a na trzecim uplasował się wicemistrz świata na żużlu Bartosz Zmarzlik.

ac / fot. screen z transmisji gali prowadzonej przez Przegląd Sportowy

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821