Zabrakło na budowę parku wodnego w Mościcach. Radni dołożyli z budżetu miasta brakujące miliony
access_time 2022-01-10 12:13:00
Budowa letniego parku wodnego wraz z lodowiskiem w Mościcach będzie droższa. Samorząd Tarnowa musi wyłożyć dodatkowe miliony, by prace w ogóle ruszyły. Budżet inwestycji zwiększy się z 28 do ponad 34 mln zł, a zadanie wykona lokalna firma.

Przypomnijmy, że miasto ma już zapewnione na ten cel dofinansowanie w ramach rządowego programu Polski Ład w wysokości 25 mln 200 tys. zł. Przetarg na budowę parku wodnego w Mościcach został ogłoszony pod koniec ubiegłego roku. Najtaniej zadanie wyceniła tarnowska firma MTM Budownictwo, która za zlecenie oczekuje ponad 34 mln zł. To o 6 mln więcej niż przewidywał budżet. W środę, podczas nadzwyczajnej sesji, radni Koalicji Obywatelskiej i Naszego Miasta Tarnów, przy sprzeciwie radnych PiS i Marka Ciesielczyka, uchwalili zmiany w wieloletniej prognozie finansowej i tym samym zdecydowali o zwiększeniu puli pieniędzy na inwestycję.

Letni park wodny wraz z lodowiskiem powstanie w miejscu nieczynnego już basenu w Mościcach. Miasto liczy, że budowa kompleksu zakończy się w połowie 2023 roku, ponieważ zaplanowano na nim część zawodów w ramach Igrzysk Europejskich. Koncepcja zakłada stworzenie parku wodnego ze zjeżdżalniami, boiskiem do piłki wodnej i torami wodnymi o długości 25 metrów, które będą oddzielone od części rekreacyjnej pomostem. W części „suchej”, w miejscu zasypanej niecki basenu olimpijskiego, powstać ma z kolei obiekt spełniający podwójną rolę: zimą ma to być lodowisko, w pozostałych miesiącach boisko do futsalu. W tej części mościckiego obiektu znaleźć ma się także rolkostrada oraz służący do jazdy na rowerach pump-track, czyli pofałdowany teren w postaci muld piaskowo-ziemnych, pokryty powierzchnią asfaltową.

ac / wizualizacja źródło UMT

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821