Prokuratura Krajowa zbada okoliczności śmierci 12-latki spod Dąbrowy Tarnowskiej. Dziewczynka skarżyła się, że była molestowana
access_time 2022-01-10 07:16:00
Szkoła, policja, prokuratura, sąd rodzinny i centrum pomocy rodzinie wiedziały, że 12-letnia Kinga ze Smęgorzowa koło Dąbrowy Tarnowskiej mogła być molestowana. Niestety nie doczekała się pomocy. Pod koniec ubiegłego roku odebrała sobie życie. Okoliczności śmierci nastolatki zbada Prokuratura Krajowa.

Dramatyczną historię Kingi (imię w reportażu zostało celowo zmienione) we wrześniu ubiegłego roku opisał portal TOK FM. Wszystko zaczęło się w czerwcu 2021 roku.12-latka poinformowała wówczas swoją nauczycielkę, że była molestowana. "Znajomy rodziców miał ją sprowadzić w zarośla i tam się do niej dobierać. Wyrwała się i uciekła" - podało TOK FM. O swojej sytuacji dziewczynka opowiedziała też cioci mieszkającej w Środzie Śląskiej, do której pojechała w odwiedziny na początku wakacji. "Ze słów Kingi wynikało, że była molestowana także w domu, choć do końca sama nie była tego świadoma" - mówiła ciocia Kingi w rozmowie z portalem. Kobieta zgłosiła sprawę policji, a do sądu wysłała prośbę o zabezpieczenie dziecka. Procedury ciągnęły się jednak miesiącami, sąd nie podjął decyzji o przyznaniu opieki zastępczej i ostatecznie nastolatka musiała wrócić do domu.

"W połowie września - trzy miesiące od złożenia wniosku - zebrał się wreszcie sąd rodzinny. Nie zdecydował się jednak na zabezpieczenie dziewczynki w rodzinie zastępczej. Uznał, że nie ma takiej potrzeby. Zdecydował, że Kinga może czekać w domu na rozpoznanie drugiego wniosku o ustanowienie Małgorzaty Warzechy i jej męża rodziną zastępczą. Ostatnie posiedzenie sądu odbyło się 20 grudnia 2021 roku. Decyzja nie zapadła. Już wiadomo, że nie zapadnie" - czytamy w serwisie TOK FM. Kinga odebrała sobie życie 29 grudnia 2021.

Sprawę ma wyjaśniać Prokuratura Krajowa. "Na polecenie Zastępcy Prokuratora Generalnego Krzysztofa Sieraka opisywana w mediach sprawa okoliczności śmierci nastolatki zamieszkałej w okolicach Dąbrowy Tarnowskiej zostanie zbadana w Departamencie Postępowania Przygotowawczego Prokuratury Krajowej" - informuje PK na Twitterze.

ac / fot. Pixabay

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821