Michał Probierz nie poprowadzi drużyny Bruk-Betu Termaliki. Klub wydał oświadczenie: "Jesteśmy rozczarowani decyzją trenera"
access_time 2022-01-08 23:45:00
Michał Probierz nie jest już trenerem Bruk-Betu Termaliki. Szkoleniowiec po dwóch dniach porzucił klub z Niecieczy.

Bruk-Bet Termalica ogłosił podpisanie kontraktu z Michałem Probierzem 6 stycznia. 49-latek miał przygotować drużynę do rundy wiosennej i tym samym pomóc w ratowaniu jej przed spadkiem z ekstraklasy. Dwa dni później jednak nieoczekiwanie zrezygnował z pracy w Niecieczy. O sprawie jako pierwszy poinformował "Przegląd Sportowy".- Kompletnie inne były ustalenia przy podpisywaniu umowy. Chciał i był gotowy pomóc klubowi, pieniądze były sprawą drugorzędną. Ale poczuł się bardzo rozczarowany. Jeśli tak to wyglądało na początku pracy, strach pomyśleć, co byłoby dalej - powiedział serwisowi informator z otoczenia Probierza. Słowa te potwierdził sam zainteresowany portalowi WP Sportowe Fakty. - Ustalenia były inne, a realia okazały się inne (...) Chodzi o transfery, o organizację klubu. Na coś innego się umawialiśmy. Jestem zły i rozczarowany - powiedział Probierz.

W sobotę wieczorem do całej sytuacji odniósł się klub z Niecieczy. Poniżej pełna treść oświadczenia zarządu.

Nocą o godz. 1.00 drogą mailową Zarząd Klubu otrzymał pismo od trenera Michała Probierza dotyczące rozwiązania umowy o pracę za porozumieniem stron. W ślad za przesłaną wiadomością pojawiły się informacje na portalach internetowych.

Jesteśmy rozczarowani decyzją trenera, który kilka dni temu podjął się zadania poprowadzenia Słoni i miał rozpocząć z dniem dzisiejszym okres przygotowawczy przed rundą wiosenną sezonu 2021/22.

Jak wiadomo, nie doszło nawet do spotkania z zawodnikami. Przedstawione przez trenera uzasadnienie nie posiada merytorycznych podstaw. Klub dotrzymał wszystkich ustaleń wynikających z umowy.

Zaskoczeni decyzją trenera są również sztab szkoleniowy, zawodnicy oraz kibice. Decyzja o rezygnacji trenera z misji utrzymania pierwszej drużyny Klubu w Ekstraklasie powoduje  zakłócenie i straty w przygotowaniu drużyny do rundy wiosennej, ponieważ wszystkie działania podporządkowane były trenerowi.

Obecnie jednak koncentrujemy się na wyłonieniu trenera, który zwiąże się z klubem na ten i kolejny sezon oraz podejmie zadanie utrzymania drużyny w Ekstraklasie.

ac / fot. Twitter Bruk-Bet Termalica

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821