Bruk-Bet Termalica ma nowego trenera. Uratuje "Słonie" przed spadkiem?
access_time 2022-01-07 09:33:00
Michał Probierz został nowym trenerem piłkarzy Bruk-Betu Termaliki – poinformował klub. Jego misją jest utrzymanie "Słoni" w ekstraklasie. Obecnie zespół zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.

Pochodzący z Bytomia, 49-letni Michał Probierz to jeden z najbardziej doświadczonych trenerów w kraju. Swoją pracę szkoleniową jako pierwszy trener rozpoczynał w 2005 roku w Polonii Bytom. W kolejnych latach prowadził też Widzew Łódź, Jagiellonię Białystok, ŁKS Łódź, Wisłę Kraków, GKS Bełchatów, Lechię Gdańsk, Cracovię oraz grecki Aris Saloniki.

Do jego największych sukcesów należą dwa Puchary Polski (z Cracovią i Jagiellonią Białystok) i dwa Superpuchary Polski (z Cracovią i Jagiellonią Białystok), a także srebrny i brązowy medal Mistrzostw Polski.

Probierz na stanowisku szkoleniowca Bruk-Betu zastąpił Waldemara Piątka, który prowadził klub z Niecieczy jako tymczasowy trener, po zwolnieniu Mariusza Lewandowskiego.

Termalica zakończyła rok na ostatnim miejscu w tabeli, z dorobkiem 12 punktów. Pozostało im jednak jeszcze zaległe spotkanie z Legią Warszawa. Pierwszy mecz pod wodzą nowego trenera "Słonie" rozegrają 4 lutego z Jagiellonią.

ac / fot. Twitter Bruk-Bet Termalica

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821