Coraz bliżej zakończenia budowy mostu w Ostrowie. Ostatni etap dofinansuje województwo małopolskie
access_time 2022-01-05 11:51:00
Samorząd Małopolski udzielił powiatowi tarnowskiemu pomocy finansowej przy budowie mostu nad Dunajcem w Ostrowie w kwocie 2 mln zł. Jeśli pogoda nie przeszkodzi w pracach, obiekt zostanie otwarty na przełomie marca i kwietnia tego roku.

Przypomnijmy, decyzję o natychmiastowym zamknięciu przeprawy, stanowiącej najkrótsze połączenie między autostradą A4 i Mościcami, podjęli 27 listopada 2019 roku zarząd powiatu tarnowskiego oraz powiatowy inspektor nadzoru budowlanego, na podstawie ekspertyzy i opinii ekspertów z politechnik w Krakowie i Rzeszowie. Powodem zamknięcia mostu był jego fatalny stan techniczny, zagrażający bezpieczeństwu ruchu drogowego.

Nowy most w Ostrowie powstaje na bazie wzmocnionych przyczółków i podpór. Drugi i ostatni etap jego budowy wykonuje konsorcjum firm Wolmost z Rzeszowa i Mostostal Kielce. Wartość kontraktu to 27,5 mln zł. Powiat uzyskał dofinansowanie do inwestycji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie ok. 20 mln zł, a ostatnio ze środków marszałka województwa małopolskiego w wysokości 2 mln zł. Reszta ma pochodzić z budżetu powiatu. Obecnie montowane i spawane są kolejne dźwigary. Termin zakończenia inwestycji planowany jest na 31 marca.

ac / fot. P. Topolski dla UMWM

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821