Grupa Azoty głównym partnerem Stowarzyszenia Ich Lepsze Jutro
access_time 2022-01-04 13:15:00
Grupa Azoty w 2022 roku będzie wspierać Stowarzyszenie Ich Lepsze Jutro, które zajmuje się edukacją, terapią i rehabilitacją dzieci z niepełnosprawnością, a także udziela wsparcia i pomocy ich rodzicom, poprzez przeprowadzanie konsultacji specjalistycznych i organizację zajęć oraz aranżowanie spotkań rekreacyjnych - poinformowała w komunikacie spółka.

W ramach podpisanej umowy, w 2022 roku Grupa Azoty będzie sponsorować dobroczynne wydarzenia organizowane przez Stowarzyszenie Ich Lepsze Jutro. Będzie to m.in. majowy koncert „Artyści dzieciom” w Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie i listopadowy IX Koncert Zaduszkowy w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Dochód z koncertów zostanie przeznaczony na potrzeby placówek prowadzonych przez Stowarzyszenie - przedszkole dla dzieci z niepełną sprawnością i poradnię dla najmłodszych wymagających wczesnego wspomagania rozwoju.

- Ze stowarzyszeniem Ich Lepsze Jutro współpracujemy od początku jego działalności. Na przestrzeni kilku ostatnich lat, przekonaliśmy się, że projekty realizowane przez Stowarzyszenie są gwarancją tego, że pomoc trafia do osób, które potrzebują jej najbardziej. Z pełnym przekonaniem wspieramy i nadal będziemy wspierać tego rodzaju inicjatywy, potwierdzając tym samym, że to co jest ważne dla lokalnych społeczności, jest równie ważne dla Grupy Azoty - powiedział Zbigniew Paprocki, członek zarządu, dyrektor generalny Grupy Azoty S.A.

Pod opieką Stowarzyszenia znajduje się obecnie ponad 300 dzieci. Placówka prowadzi w Tarnowie przedszkole dla dzieci z autyzmem, niewidomych, słabowidzących i niepełnosprawnościami sprzężonymi, poradnię z zespołem wczesnego wspomagania rozwoju, sieć gabinetów integracji sensorycznej, aktywną świetlicę terapeutyczną, a w Parkoszu poradnię psychologiczno-pedagogiczną.

- Cieszymy się, że logo Grupy Azoty będzie towarzyszyć Stowarzyszeniu przez cały nadchodzący rok - mówi Krzysztof Drwal, prezes zarządu Stowarzyszenia. - Dzięki współpracy z Głównym Partnerem jeszcze skuteczniej będziemy pomagać dzieciom z niepełną sprawnością, a jednocześnie zaproponujemy mieszkańcom regionu ciekawą ofertę wydarzeń kulturalnych.

ac / GA / fot. Ich Lepsze Jutro

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821