Nowy taryfikator wszedł w życie. Posypały się pierwsze, wyższe mandaty
access_time 2022-01-03 23:22:00
25-letnia mieszkanka powiatu tarnowskiego za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym straciła na 3 miesiące prawo jazdy i będzie musiała zapłacić mandat w wysokości 1500 złotych - to efekt nowych, surowszych przepisów drogowych, które obowiązują od soboty, 1 stycznia.

Sylwestrowo-noworoczny weekend w policyjnych statystykach przedstawia się stosunkowo spokojnie. Na drogach nie doszło do żadnego wypadku, odnotowano 7 kolizji, zatrzymano 2 nietrzeźwych kierowców oraz jedną piratkę drogową, który pędziła przez miasto powyżej 50 km/h.

Pierwszy z pijanych kierowców został zatrzymany w sylwestrową noc w Tarnowie przy ul. Targowej. Jak się okazało siedzący za kierownicą audi 42-letni mieszkaniec Tarnowa w wydychanym powietrzu miał 1,2 promila alkoholu. Kolejny amator jazdy na podwójnym gazie wpadł w niedzielę, 2 stycznia, w Charzewicach (gmina Zakliczyn). Kierujący osobowym fordem 37-latek z powiatu tarnowskiego został skontrolowany przez policjantów z Wojnicza; badanie alkomatem wykazało, że miał, 2,8 promila w organizmie. Teraz obu kierowcom grozi do 2 lat pozbawienia wolności, 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów i grzywna w wysokości 5 tysięcy złotych.

W niedzielę, w rejonie węzła Brzesko, tarnowska drogówka zatrzymała również zawodowego kierowcę samochodu ciężarowego, który oszukiwał czas pracy. - Podczas kontroli okazało się, że kierowca wykonuje przewóz drogowy na podstawie karty innego kierowcy. Oszukiwanie tachografu skończyło się dla kierowcy utratą prawa jazdy, zatrzymaniem cudzej karty kierowcy i mandatem karnym w wysokości 2 tysięcy złotych - poinformował asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Pierwszą osobą, która straciła prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h okazała się 25-letnia mieszkanka powiatu tarnowskiego, która w terenie zabudowanym jechała z prędkością 106 km/h. Zgodnie z nowym taryfikatorem, kobieta otrzymała mandat w wysokości 1500 złotych.

ac / fot. Policja

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821