Prezydent Ciepiela odwiedził pierwszą tarnowiankę urodzoną w 2022 roku
access_time 2022-01-03 14:41:00
Ma 56 cm i waży 4300 gramów - pierwszy obywatel Tarnowa urodzony w 2022 r. w Tarnowie to dziewczynka. Przyszła na świat 1 stycznia o godzinie 12.45 w Szpitalu Wojewódzkim im. Św. Łukasza Tarnowie. Młodym rodzicom gratulacje złożyli prezydent Tarnowa Roman Ciepiela i dyrektorka szpitala Anna Czech.

Już wiadomo, że dziewczynka będzie miała na imię Iga. Jej rodzicami są Anita i Rafał. Prezydent Roman Ciepiela przekazał im czek, kwiaty oraz prezenty dla dziecka. „W związku z narodzinami Państwa córki Igi, która jest pierwszą tarnowianką urodzoną w 2022 roku, proszę przyjąć najserdeczniejsze gratulacje i życzenia. Oby radość z tego wydarzenia trwała jak najdłużej, a wysiłek wkładany w wychowanie dziecka niech przynosi jak najlepsze owoce” - napisano w liście gratulacyjnym skierowanym do rodziców pierwszej tarnowianki.

Tego samego dnia, przed południem, urodziła się również Ewa, córka Magdaleny i Macieja, jednak w związku z tym, że jej mama zameldowana jest w Krakowie, dziecko nie otrzymało tytułu pierwszej tarnowianki.

Z kolei w powiecie tarnowskim pierwsze dziecko urodziło się w Centrum Zdrowia Tuchów 1 stycznia, 10 minut po północy. Chłopiec waży 3350 gramów, ma 57 centymetrów, a w skali Apgar dostał dziewięć punktów.

ac / fot. P. Topolski (archiwum UMT)

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821